Львів’янка Олеся Казнох презентувала першу персональну виставку живопису

Головні новини Львова за 28.04Зореслава Губарь, 28 квітня 2015, 18:56 945 0

Сьогодні, 28 квітня, у галереї «Зелена канапа» у Львові відкрилася виставка Олесі Казнох (Доморадзької) «Моє ремесло». Авторка, реставратор за освітою, спершу шукала свій стиль, адже вважала, що за тисячі років художники намалювали вже все, що можна. Тож Олеся поринула у творчу задуму на 10 років.

«В мене з’явилася відповідальність перед тим, що саме я покажу світові. Я принципово хотіла, щоб цей твір був чимось новим, і ця відповідальність не давала мені можливості малювати котиків, квіточки, щось таке банальне», – розповіла художниця Олеся Казнох.

Поштовхом стала поїздка до Барселони, де в одному із сучасних музеїв художниця побачила намальовану іспанську вишивку. Тоді ж надумала вдихнути нове життя і в українські орнаменти. Картини Олесі – це мотиви вишиванок з різних регіонів України. З полотна домотканого на полотно художнє лягли фрагменти навіть весільних рушників.

«Я перевишивала свій весільний рушник від своєї бабусі, яка перешила свій весільний рушник від своєї бабусі, дуже старовинний орнамент. Там в такому вінку – це в славі зображена горличка, яка коронована», – додала художниця.

Українські Інь та Янь, зимовий ліс, орнаменти килимів та розписів. У кожне полотно художниці наче зашифрований код української ідентичності.

«Те, що визначали як декоративне, орнаментальне, присутнє, особливо в нашому регіоні, від, перепрошую, шкарпеток до вишиванки моєї бабці. Але ніхто це ще не переносив у живопис. Мені це дуже імпонує, це майже як вирізані рапорти, і воно постає на межі абстрактного і живописного», – зазначив історик мистецтва Богдан Шумилович.

На цьому художниця не збирається спинятися і вже навіть має нові ідеї, як продовжити почату справу. А дебютна виставка працювати до 17 травня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук