Львів’янка Вікторія Полюга зі СМА отримала рятівний укол

Дівчинці ввели препарат Zolgensma 10 січня

11:01, 11 січня 2022

Львів’янці Вікторії Полюзі, яка має спінальну м’язову атрофію, зробили рятівний укол препарату Zolgensma, він зупинить прогресування її хвороби. До США дівчинка з батьками вилетіла ще на початку грудня, але по дорозі підхопила вірус, тому введення ліків довелося відкласти до повного одужання.

«Нарешті настав той довгоочікуваний момент, до якого ми так довго йшли. Вікторія отримала укол Золгенсма. Дякуємо вам всім, що допомогли врятувати нашу донечку. Я завжди повторювала, що лише разом і з вашою підтримкою Вікторія буде здорова, і так воно є!», – написала мама Вікторії вранці 11 січня на сторінці «Врятуємо Вікторію разом».

Волонтери, які допомагали сім’ї, уточнили ZAXID.NET, що укол зробили 10 січня у клініці міста Сан-Антоніо. Дівчинка добре перенесла процедуру. Вона ще деякий час буде у США, адже потрібне спостереження лікарів за її станом. Мама Вікторії Мар’яна Коцовська уточнила, що вони будуть у США щонайменше місяць, дитина щотижня буде здавати аналізи. Потім на них чекає тривала реабілітація.

Відео ZAXID.NET надала родина Полюг

Нагадаємо, до 8 місяців Вікторія Полюга розвивалася без жодних відхилень. А потім батьки помітили, що дитина перестала піднімати ніжки. За порадою лікарів здали генетичний аналіз, а поки чекали на результат, Вікторія перестала сидіти і тримати голову. У лютому 2021 року аналіз підтвердив діагноз, що ослаблює тіло та спричинює атрофію м’язів, здатність рухатись і навіть ковтати та дихати. Мама повезла Вікторію на реабілітацію в Італію, щоб зупинити прогрес хвороби. А за цей час волонтери запустили потужну кампанію зі збору коштів на укол препарату Zolgensma. Його треба було ввести у віці до двох років, які Вікторії виповнюються 29 березня. Необхідну суму 50 млн грн зібрали 4 листопада.

Zolgensma – це найдорожчий препарат у світі, він використовується для генної терапії спінально-м’язової атрофії. Він не виліковує повністю хворобу, але допомагає зупинити її прогресування. Діти можуть самостійно дихати, сидіти і навіть ходити. Його вводять один раз, але треба встигнути зробити це до того, як дитині виповнилось 2 роки. В Україні створили громадський рух «Діти ми встигнемо», за допомогою якого збирають кошти. На сайті можна почитати історії дітей з діагностованою спінальною м’язовою атрофією і долучитися до благодійності.