Львів’янка Ярослава Ткачук зашифрувала роботи у QR-кодах і запрошує у «Лабіринт»

Виставка у галереї «ІконАрт» триватиме до 7 березня

КультураОксана Сенишин, 13 лютого 2018, 18:07 650 0

Львів’янка Ярослава Ткачук, що працює в текстилі, запрошує на проект «Лабіринт». Її він цього разу привів у галерею «ІконАрт». Це проект про те, що головоломки – довкола нас. Тож роботи Ярослави зашифровані у вигляді QR-кодів. Глядач їх зчитуватиме – і бачитиме твори, яких немає на виставці. Які, до прикладу, мисткиня возила до Польщі на експозицію чи на конкурс в Америку.

«Із допомогою смартфону глядач зчитує роботу за допомогою QR-коду і бачить, що тут зашифрований гобелен. Там є його опис, розміри, картинка. Посилання на сайт, на мій Інстаграм, де можна подивитися ще більше робіт. Або побачити процес створення», – розповіла мисткиня Ярослава Ткачук.

Над проектом Ярослава працювала місяць. Якось занедужала, лежала з температурою. І тоді, жартує, збагнула, що комунікація, інтернет чи автошляхи Львова, навіть мозок і наші думки – також своєрідний лабіринт.

«Принцип лабіринту лежить у дуже багатьох математичних, фізичних розрахунках. Навіть у картографії зафіксований принцип лабіринту», – вважає авторка.

Мисткиня творить у стилі колажу. Це роботи з льону, натурального шовку. Також використовує різноманітне насіння, яке збирає за Палацом Потоцьких, підбирає трави, яким не страшні ані час, ані сонячні промені. Акценти додає окисленим металом. Цього разу експериментувала з термотрансферним друком, який створює за допомогою гарячої праски.

«У мене є робота на взірець карти Львова 1937 року. Чомусь вона мені чисто візуально підійшла, сподобалася. Тут на металевій пластині – наче мій ареал перебування в місті. Можна тут розібрати частини Львова: площу Ринок, Знесіння. Десь тут я живу, десь є магазин, куди я ходжу, галерея», – підсумувала Ярослава.

Загалом свої роботи Ярослава показувала в Австрії, Іспанії, Німеччині, Греції. Три роки тому посилала своїх гігантських птахів до Нью-Йорка.

Мисткиня також володарка перших премій на українському симпозіумі «АрхеНиткаНово» у 2006 році та на Другому трієнале художнього текстилю у 2007-му.

Виставка «Лабіринт» триватиме до 7 березня у галереї «ІконАрт», що на вул. Вірменській, 26.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук