Майже 16 тис. мешканців Львівщини склали ЗНО з української мови та літератури

Головні новини Львова 23.05Вікторія Іваскевич, 23 травня 2017, 19:56 518 0

ЗНО з української мови та літератури склали майже 16 тис. мешканців Львівщини. Як розповіла директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк, неявка учасників цього року становила близько 3%. Переважно, це люди, які планують здобувати другу вищу освіту. Однак, через таких учасників багато грошей «викидається на вітер».

«Попередні роки втратили до 5 млн грн. Це є більше бюджету одного регіонального центру, який охоплює кілька областей», – пояснила Лариса Середяк.

Перше оцінювання пройшло майже без проблем. Та все ж вісьмом учасникам довелося покинути пункт тестування через порушення правил. Йдеться про телефони, які діти забули здати.

Загалом, в області працювало 68 пунктів тестування. Роботу в них розпочали близько 11:00. Аби не запізнитись, майбутні абітурієнти приходили за годину та поспішали знайти свою аудиторію. Лише ті, що складають ЗНО не вперше, запевняють: хвилюватися не потрібно.

«Я вже всю систему знаю, я вже здобуваю другу освіту. Я не переживаю і не рвуся вперед. Я знаю, що я встигну зайти», – пояснила Оля, яка складала ЗНО у Львівській лінгвістичній гімназії.

У класах учасники ЗНО займають свої місця і якщо є час і натхнення, повторюють матеріал.

«Із літератури, я би не сказала, що є якісь важкі теми. Мені здається, головне, просто прочитати і зрозуміти текст. А от з мови, напевно, синтаксис – найважча тема», – вважає учасниця ЗНО Катерина.

Далі – головне впоратись із хвилюванням. Чимало учасників ЗНО завалюють тестування через погано заповнені бланки. На все про все – три години. Час розраховано так, аби всі встигли виконати завдання та уважно заповнити бланки відповідей.

Зрештою, у тій ж Лінгвістичній гімназії, чимало учасників ЗНО впоралися швидше.

«Насправді були такі питання, що одразу знаєш, якщо готувався до ЗНО, а були такі, що треба подумати, посидіти, згадати», – розповіла Тетяна, яка склала тестування.

Більшість із учасників перевірятимуть свої відповіді вже сьогодні увечері. А на офіційні результати доведеться чекати до 15 червня. Після отримання результатів, усі незадоволені матимуть п'ять днів, аби подати апеляцію.

У п'ятницю розпочнеться тестування з іноземних мов. Швидше іспит складуть ті, хто обрав іспанську, німецьку і французьку. Англійська – 29 травня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук