Механізм повернення ПДВ через викуп державних облігацій може спрацювати, - банкір

Економіка5 червня 20105001

«Проблема з поверненням ПДВ – велика українська проблема. На жаль, існуюча практика суттєво стримує розвиток зовнішньоекономічних відносин. Бізнес стає просто не цікавий, якщо немає можливості повернути кошти», - зазначив 4 червня керуючий Львівської обласної філії АКБ «Укрсоцбанк» Олег Сергєєв.

О.Сергєєв повідомив: «На теперішній момент, щоб розв’язати цю проблему, запропоноване запровадження механізму цінних паперів. Запропонований механізм з дохідністю по цінних паперах 5,5% може не є дуже економічно привабливий як заробіток, але в мене є надія, що це буде механізм, який дозволить розв’язати цю проблему».

Він додав: «Укрсоцбанк» може фінансувати під забезпечення цими паперами».

За словами О.Сергєєва, хоч облігації не високо привабливі з точки зору заробітку, для підприємців скористатися цим - це можливість отримати гроші».

Нагадаємо, 2 червня віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко повідомив, що облігації внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість будуть випущені терміном на 5 років з прибутковістю 5,5%. «Є один момент, який всіх турбує - це прибутковість 5,5%. Я можу сказати, що планується випустити папери на 5 років. Щороку 1/5 частину ми будемо погашати повністю. Тому прибутковість 5,5%. Звичайно всі хотіли б отримати 15-20%, але у нас немає такої можливості», - сказав він, передає «Економічна Правда». Станом на кінець травня заборгованість з ПДВ становила 23 млрд. гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • D 5 червня 2010, 21:59

  Насправді це ще один гарний спосіб заробити для банків, які скуповуватимуть облігації із суттєвим дисконтом, і не матимуть серйозного стимулу видавати кредити бізнесу. А для експортерів, яким негайно потрібні живі гроші, це грабунок.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук