Меморандум щодо переведення валютних кредитів у гривневі вже підписали 13 банків

ЕкономікаО.Г., 11 лютого 201520420
Меморандум щодо переведення валютних кредитів у гривневі вже підписали 13 банків
фото Платон

Меморандум щодо реструктуризації валютних іпотечних кредитів підписали 13 банків. Про це заявила голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

«НБУ продовжує активну роботу для створення механізмів реструктуризації валютних кредитів на основі вільного договору. Результатом стала розробка меморандуму щодо врегулювання споживчих кредитів в іноземній валюті», - цитує Гонтареву РБК.

За її словами, меморандумом передбачається переведення валютних кредитів за курсом гривні на день реструктуризації. Окрім того, встановлено критерії, що за кредитом не повинна бути не погашена кредитна заборгованість станом на початок 2014 року і це повинен бути кредит на придбання житла, яке є єдиним помешканням позичальника.

Гонтарева зазначила, що пропонується передбачити процедуру списання 50% для соціального житла, площею не більше 60 кв. м квартир і 120 кв. м для будинків. За іншими кредитами банкам пропонується здійснити процедуру списання не менше 25% заборгованості. Також передбачено списання банками неустойки, що виникла.

«Зазначений меморандум уже підписали 13 банків. Ми далі працюємо з банками. Банки добровільно погодилися взяти на себе такі зобов'язання, частину збитків. Прямі збитки цих банків з найбільшими портфелями складуть близько 15 млрд грн або 40% від усього обсягу валютних кредитів», - заявила голова НБУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук