Киянці за січень виставили платіжку за тепло на 53 тис. грн

Аби уникнути таких ситуацій, тепловики порадили встановлювати індивідуальні лічильники мешканцям квартир у будинках, де є така можливість

У Києві мешканка 23-поверхового будинку отримала платіжку на суму 52 932,18 грн за опалення 4-х кімнатної квартири площею 127,3 кв.м. Інформацію про це підтвердили в «Київтеплоенерго».

«На жаль, повинні підтвердити, що ця інформація не фейкова і мешканка будинку за адресою: вул. Є. Сверстюка, 52-В дійсно отримала платіжку за опалення 4-кімнатної квартири з опалювальною площею 127,3 кв.м в січні 52 932,18 грн», – повідомило «Київтеплоенерго» у понеділок, 24 лютого.

Там зазначили, що це не помилка і не технічний збій. Як пояснили тепловики, таку платіжку киянка отримала, оскільки її квартира – єдина в будинку без взятого на комерційний облік приладу обліку теплоенергії.

«Жителі квартир з лічильниками опалення оплачують тільки спожите тепло за показаннями своїх лічильників і опалення місць загального користування. А різниця, що утворюється між показаннями загальнобудинкового лічильника і сумарними показами всіх індивідуальних, нараховується жителям без індивідуального лічильника», – нагадали в КП.

У «Київтеплоенерго» наголосили, що з погляду законодавства нарахування за тепло правильне, але через соціальне значення послуги пообіцяли переглянути розрахунок і показники споживання.

Причиною такого нарахування тепловики назвали недосконалість нормативної бази.

«Методика спричиняє колізію, коли фінансове навантаження за різницю між показниками загальнобудинкового лічильника та індивідуальними приладами обліку й МЗК (місця загального користування) покладається на споживачів без індивідуальних лічильників. Коли у будинку без індивідуальних лічильників лишається 2-4 квартири, суми нарахувань стають шокуючими», – наголосили в «Київтеплоенерго».

Вони констатували, що наразі найнадійніший спосіб уникнути подібної ситуації для мешканців будинків, де сусіди встановили індивідуальні лічильники опалення, – також встановити індивідуальний лічильник.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук