Мешканців багатоповерхівки у Львові виселяють із придбаних квартир
До теми
Мешканців багатоповерхівки на вулиці Величковського, 61 у Львові забудовник хоче виселити із придбаних помешкань. Йдеться про скандально відому компанію «Ірокс». Будинок вона мала здати в експлуатацію ще три роки тому. Ігор Микичак ‒ власник компанії, щоразу обіцяв завершити будинок, однак досі цього не відбулось.
Люди, які сплатили повну вартість за квартири, були змушені вселитися у фактично незавершений будинок. Газ до будинку так і не провели. «Я вже рік там живу на дев’ятому поверсі без умов, без ліфта, без плитки на підлозі, без прибудинкової території. Ми минулого року не мали де жити з дітьми, і ми пішли жити туди, ми платили по три гривні за світло і ми зимували без газу, нам приходили по 5-6 тисяч на місяць», ‒ розповіла мешканка Величковського, 61 Вікторія Снігур.
Через те, що будинок не зданий в експлуатацію, тариф за світло промисловий ‒ майже по три гривні за кіловат. Близько п’ятнадцяти власників вже заселилися в будинок. Напередодні до них прийшли правоохоронці і вручили запрошення у Шевченківський відділ поліції.
«Повістки прийшли з поліції, що ми незаконно поселилися в будинку. Є документи на виселення нас. Та в нас 100% оплата за квартири. Ми все оплатили», ‒ розповів мешканець Величковського, 61 Андрій Мельник.
Оскільки будинок не зданий в експлуатацію, офіційно він вважається будівельним майданчиком. Про те, що компанія «Ірокс» і її власник Ігор Микичак ‒ недобросовісний забудовник, міська рада попереджала вже не раз. Деякі мешканці теж про це знали, однак думали, якщо замовником є МВС, то й забудовник не посміє обшахраювати покупців.
Мешканці намагалися судитись, однак їм це не вдається. «Юристи, як чують «Ірокс», то на тому закінчується в нас, вони беруть наші папери і відповідають, що вони не хочуть мати з ним ніяких стосунків», ‒ розповіла мешканка на Величковського, 61 Любов Журавель.
У міській раді пояснюють, що не можуть вплинути на забудовника. Бо за документами багатоповерхівка має категорію складності будівництва, яку контролює Державна архбудінспекція України.
«Міська рада не видавала містобудівних умов та обмежень, не видавала ніяких дозволів. Та ми звернемось до забудовника, до ДАБІ України з проханням максимально допомогти вийти з цієї ситуації. Додатково ми вже неодноразово зверталися до правоохоронних органів», ‒ розповів начальник юридичного відділу ДАБІ Львова Святослав Кіндратів.
На дзвінки журналістів власник «Ірокса» Ігор Микичак не відповідає. Рік тому його вже арештовували за шахрайство та підроблені документи у сфері містобудування. Ця компанія збудувала у місті ще три об'єкти. Чи не усі вони зводились з порушеннями.