ДМС полегшить процедуру отримання ромами українських паспортів

ДМС полегшить процедуру отримання ромами українських паспортів
Починаючи з минулого року роми почали активніше отримувати паспорти

Державна міграційна служба України збирається полегшити процедуру отримання паспорта для ромів, які проживають в Україні. Про це повідомила заступниця директора департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації Державної міграційної служби України Олена Палієнко, пише УНІАН.

За її словами, однією з основних проблем отримання паспортів ромами є відсутність свідоцтва про народження або його втрата. Тому ДМСУ та Міністерство юстиції працюють над налагодженням електронної взаємодії (обміну між реєстрами) для відновлення свідоцтва про народження, що усуне причину для відмови у наданні паспорта таким особам. Це дасть ДМСУ можливість робити електронні запити в Мін'юст і отримувати інформацію про те, чи видавався документ про народження.

Палієнко зазначила, що починаючи з минулого року роми почали активніше отримувати паспорти.

У 2014 році отримали паспорт 2428 осіб ромської національності, в 2015 році - 2143, у 2016 році - 1607, в 2017 році - 3222, за перше півріччя 2018 року - 1903.

За її словами, найбільше паспортів отримали в цьому році роми в Закарпатській області - 1151 осіб, в Одеській - 227, Харківській - 62, Донецькій - 79, Дніпропетровській - 71, Миколаївській - 49, Волинській - 42, інших областях - до 20 чоловік.

Вона також зазначила, що в 2010 році були внесені зміни в законодавство, які дають право ромам реєструвати своє місце проживання у соціальних установах і отримувати відповідні свідоцтва, що є підставою для отримання паспорта громадянина України.

Крім того, Палієнко повідомила, що міграційною службою розроблено законопроект про внесення змін у деякі закони України щодо визнання особою без громадянства, що дасть таким особам можливість отримати відповідні свідоцтва. І за умови проживання на території України в зазначеному статусі більше 2 років вони зможуть отримати вид на проживання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук