Михайло Іллєнко відмовився брати участь у Фестивалі кіно Росії та СНД

КультураК.С., 2 листопада 20156591
Михайло Іллєнко відмовився брати участь у Фестивалі кіно Росії та СНД

Відомий український кінорежисер Михайло Іллєнко повідомив про свою відмову брати участь у V Фестивалі кіно Росії та країн СНД у Тбілісі та про відкликання свого фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» з програми фестивалю. Стрічку мали демонструвати у секції «Пильний погляд: Україна».

«Листування з організаторами фестивалю тривало протягом жовтня. Воно стосувалось технічних деталей (авіаквитки, субтитри, формат відео…) Офіційне запрошення я одержав лише вчора. Запрошення окреслило формат фестивалю (до речі, у форматі чомусь не згадані назви грузинських фільмів – навіть відкривається і закривається фестиваль російським кіно). Оприлюднюю свій лист тому, що, на жаль, мені відомий випадок, коли минулого року українське студентське кіно було представлено на російському фестивалі без узгодження з авторами і навіть нагороджено на ньому», – написав Михайло Іллєнко на своїй сторінці у Facebook. 

«Програма «V фестивалю [кіно] Росії та інших країн Співдружності» в Тбілісі, викладена в запрошенні, змушує мене відмовитися від участі у фестивалі. Прошу не вважати мене і мій фільм «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» учасниками фестивалю. Сьогодні нас розділяє війна. Нас розділяє арешт Олега Сенцова, який був арештований у Криму в той час, коли там знімався фільм «Орлеан» - один з фільмів фестивалю (через майже півтора року Олег Сенцов був засуджений на 20 років утримання в колонії суворого режиму).

Шкодую, що серед учасників фестивалю я побачив Станіслава Говорухіна, який не приховує своїх антиукраїнських поглядів.

Змушений відмовитися від участі у фестивалі, принаймні, до того часу, поки режисер Сенцов за гратами. Сподіваюся, мені не доведеться чекати 20 років. У моєму віці це вже не так просто», - написав Михайло Іллєнко у своєму листі.

Зауважимо, що до ретроспективи «Пильний погляд: Україна» увійшли стрічки «F63.9. Хвороба кохання» (2013, реж. Дмитро Томашпольський, Олена Дем’яненко), «Пісня пісень» (2015, реж. Єва Нейман), «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» (2011, реж. Михайло Іллєнко). Презентуватимуть українську ретроспективу голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач, кінорежисери Дмитро Томашпольський, Олена Дем’яненко та актриса Аріна Постолова-Тігіпко, яка зіграла у стрічці «Пісня пісень».

Відкриється фестиваль «Франкофонією» Олександра Сакурова, а закриється «Орлеаном» Андрія Прошкіна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук