Мінекономрозвитку повідомило про зниження рівня тіньової економіки

ЕкономікаАндрій Стець, 18 листопада 20163420
У тіні перебуває 38% від офіційного ВВП

За попередніми розрахунками Мінекономрозвитку, в першому півріччі 2016 року рівень тіньової економіки склав 38% від офіційного ВВП, що на 4 процентних пункти менше в порівнянні з показником відповідного періоду 2015 року. Про це йдеться в звіті, який підготував Департамент економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку.

Зазначається, що така детінізація є результатом дії кількох факторів: закріплення відносної макроекономічної стабільності; поліпшення бізнес-клімату внаслідок дотримання політики дерегуляції та оптимізації функціонування державного сектору економіки з метою підвищення його ефективності; поступового відновлення та формування нових міжгалузевих зв'язків в економіці та започаткування процесів детінізації на ринку праці внаслідок зниження ЄСВ.

Водночас, у відомстві зазначили, що процес детінізації стримується нерозв'язаними й досі проблемами, які негативно позначаються на показниках розвитку економіки країни загалом. Це, зокрема, продовження тенденції до скорочення обсягів кредитування корпоративного сектора, збереження низької зовнішньоекономічної кон'юнктури, введення імпортних і транзитних обмежень Російською Федерацією.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук