Мінекономрозвитку повідомило про зниження тіньової економіки в Україні

ЕкономікаАндрій Стець, 22 серпня 20181990
Цьому сприяло підвищення доходів населення та сприятливих зовнішніх умов

За розрахунками Мінекономрозвитку в першому кварталі 2018 року рівень тіньової економіки склав 33% від офіційного ВВП, що на 4 процентних пункти менше порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Про це йдеться у звіті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Як повідомили у відомстві, детінізація української економіки стала можливою завдяки збереженню головних ознак макроекономічної стабільності і позитивних економічних тенденцій, розширення внутрішнього попиту.

Відзначається, що цьому сприяло підвищення доходів населення та сприятливих зовнішніх умов.

Крім того, рівень тіньової економіки зменшився через зміцнення інвестиційної складової економічного зростання , збереження високого рівня ділової активності бізнесу та покращення його очікувань.

Однак у міністерстві відзначили, що детінізація стримується невирішеними проблемами, які негативно позначаються на розвитку економіки країни в цілому.

Зокрема, на зниження «тіні» в економіці негативно впливає збереження значних викликів стабільності фінансової системи країни та наявність непідконтрольних владі територій, утворених у ході військової агресії на території України.

Нагадаємо, що рівень тіньової економіки в Україні в 2017 році знизився до 31% ВВП. Це на 4 п.п. менше, ніж у 2016 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук