Мінфін планує підвищити акциз на пиво

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 30 листопада 20156251

Міністерство фінансів пропонує трохи більше підняти акциз на пиво і менше на міцний алкоголь, заявила заступник міністра фінансів Олена Макеєва.

«Ми подивилися мінімальні акцизи на пиво і міцний алкоголь в європейських країнах і на них орієнтувалися. У нас сьогодні співвідношення акцизу пива до алкоголю – 1 до 2, в Європі – 1 до 3. Ми думаємо про те, щоб підняти акциз на міцний алкоголь. Але проблема в тому, що дуже добре розвинений тіньовий ринок виробництва міцного алкоголю», – сказала Макєєва в інтерв'ю «Економічній правді».

«Ми підвищуємо акцизи для пивної галузі, але в той же час ми суттєво знижуємо податки на заробітну плату, і люди будуть отримувати більше грошей. Тому це підвищення не буде суттєвим для громадян, які будуть отримувати більше доходів. Як пиво пили, так і будуть пити», – сказала заступник міністра фінансів.

Вона зазначила, що міністерство фінансів пропонує трохи більше підняти акциз на пиво і менше на міцний алкоголь.

«Я не вірю в те, що людина буде дивитися, скільки на певну суму вона зможе випити літрів пива або літрів алкоголю», – сказала Макєєва.

Відповідаючи на запитання щодо причин підвищення навантаження на пивну галузь, Макєєва заявила, що Мінфін орієнтувався на мінімальні ставки акцизу в Європі.

«Є мінімальна вимога в європейських країнах щодо акцизу до пива і до алкоголю. Просто в структурі слабоалкогольних напоїв частка акцизу дуже низька, ніж в міцному алкоголі. У пиві акциз в десятки разів нижчий, ніж в алкоголі», – підсумувала заступник міністра.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук