Мінфін збільшує вартість дешевих сигарет на догоду міжнародним тютюновим гігантам, - ЗМІ

Найдешевші сигарети можуть подорожчати щонайменше на 5 гривень

ЕкономікаРоман Ганкевич, 12 квітня 201811061
Мінфін збільшує вартість дешевих сигарет на догоду міжнародним тютюновим гігантам, - ЗМІ
фото depositphotos
Журналісти вважають, що схема підвищення цін може бути результатом корупційної змови

Міністерство фінансів України пропонує підвищити ціни на дешеві сигарети до 26,8 грн за пачку. Відповідний законопроект уже підготовлено, пише з посиланням на свої джерела «Обозреватель».

Як зазначають автори статті, документ лобіюють три великі міжнародні тютюнові компанії: «Брітіш Амерікан Тобакко Україна», «Філіп Морріс Україна» і «Джей Ті Інтернешнл». Якщо законопроект ухвалять, то найдешевші сигарети, які сьогодні коштують 18 - 22 грн, подорожчають щонайменше на 5 грн.

«У Міністерстві фінансів повністю ігнорують альтернативний спосіб підвищення акцизних зборів через ефективне використання адвалорної ставки. Адвалорну ставку як частину акцизного збору активно застосовують у країнах ЄС. Суть її дуже проста і справедлива: споживачі дорожчих сигарет платять більший податок, ніж споживачі дешевих. Це дуже простий і дієвий спосіб підвищити доходи бюджету й ефективно боротися з курінням», – наголошують у матеріалі.

Той, хто палить сигарети за 30 - 40 грн, навряд чи перейде на контрабанду, якщо ціна на них зросте, він або платитиме більше, або перейде на інші бренди у прийнятній для себе ціновій категорії, або ж кине палити, припускають автори статті. Також вони зазначають, що українська влада не розглядає такого шляху, хоча, за прорахунками експертів, уведення адвалорної акцизної ставки для сигарет будь-якої вартості дасть держбюджету в сім разів більше надходжень, ніж уведення «мінімальної» роздрібної ціни на сигарети.

Журналісти «Обозревателя» вважають, що обрана схема підвищення цін на сигарети може бути результатом корупційної змови.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук