Міністерка фінансів причетна до виведення елітної нерухомості зі збанкрутілого банку, – ЗМІ

Журналісти кажуть, що Оксана Маркарова вивела елітну нерухомість на свою користь

Міністерка фінансів Оксана Маркарова причетна до виведення активів зі збанкрутілого «Актив-банку» напередодні оголошення його банкрутом, йдеться у розслідуванні журналістів програми «Схеми: Корупція в деталях».

Журналісти нагадують, що у 2013 році Маркарова разом зі своїм чоловіком Данилом Волинцем купила «Актив-банк» у братів-«регіоналів» Андрія та Сергія Клюєвих. За рік Нацбанк визнав цей банк неплатоспроможним.

За інформацією «Схем», незадовго до банкрутства «Актив-банку» родина Маркарової встигла продати банк, а разом з ним і його актив – елітну нерухомість на Подолі. Покупцем стала фірма «Синонім», співзасновником якої була безпосередньо Маркарова.

Будівля на Подолі раніше була центральним офісом «Актив-банку», тепер її здають в оренду. Частину приміщень займає банк родини Маркарової – «Акордбанк», яким володіє її чоловік Данило Волинець, іншу – юристи та музей-архів преси.

Ціна договору купівлі-продажу елітної будівлі виявилася вдвічі нижчою за її заставну вартість. Раніше цей будинок перебував в іпотеці у державного «Укрексімбанку», який в результаті переходу права власності від «Актив-банку» до фірми «Синонім» втратив заставу. «Укрексімбанк» оцінював заставну вартість цієї нерухомості у майже 130 млн грн. Водночас, вже перед продажем «Синоніму», нову оцінку вартості проводила фірма «Істерн консалтинг груп», якою Маркарова керувала раніше. І вона оцінила елітний будинок удвічі дешевше. Зрештою, фірма «Синонім» сплатила за нього лише 16 млн грн.

В інтерв’ю «Схемам» Маркарова підтвердила, що історія питання продажу елітної нерухомості їй добре відома.

«Ця будівля була продана банком. Я не можу коментувати те, що було вже після мене, але ще при мені точно проводилися перемовини. Менеджмент шукав покупця на цю будівлю», – розповіла вона.

Водночас очільниця Мінфіну переконує, що на момент придбання будівлі вона вже вийшла як зі складу акціонерів «Актив-банку», так і з засновників «Синоніму». Але журналісти стверджують, що офіційні документи свідчать про зворотнє. Зокрема, відповідно до витягу з Єдиного держреєстру юросіб, Маркарова була кінцевим бенефіціаром «Актив-банку», коли ухвалювалося рішення про продаж нерухомості, а також була співзасновницею «Синоніму» на дату укладення угоди купівлі-продажу елітного будинку.

Як пишуть журналісти, нині державний «Укрексімбанк» через суди намагається повернути собі право на цю нерухомість.

Нагадаємо, Маркарова очолює Міністерство фінансів з 22 листопада 2018 року. Вона обіймала цю посаду в уряді Володимира Гройсмана і продовжує залишатися на посаді в уряді Олексія Гончарука, який було створено 29 серпня 2019 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук