Викривачам корупції в Україні платитимуть грошову винагороду

До уваги братимуть корупційні схеми, які завдали збитків щонайменше на 9,7 млн грн

Викривачам корупції в Україні платитимуть грошову винагороду
Верховна Рада ухвалила закон про викривачів корупції

У четвер, 17 жовтня, Верховна Рада ухвалила зміни до закону «Про запобігання корупції». Тепер за виявлене корупційне правопорушення особа зможе отримати понад 12 млн грн винагороди. При цьому викривачам гарантуватимуть безкоштовну правову допомогу, конфіденційність, безпеку собі та рідним. За закон проголосували 252 народних депутати.

Відповідно до документа право на винагороду матиме особа, що повідомила про корупційний злочин, розмір предмета якого або сума завданих державі збитків становить щонайменше 5000 прожиткових мінімумів, встановлених на час вчинення злочину (станом на 17 жовтня це майже 9,7 млн грн).

Розмір винагороди визначатиме суд. Викривач зможе отримати в межах 10% від грошової вартості корупційної схеми, тобто суму, еквівалентну 3000 мінімальних зарплат, визначених на час вчинення злочину (станом на 17 жовтня – понад 12,5 млн грн).

Для викривачів в законі прописані певні гарантії: анонімність, правова та психологічна підтримка, захист трудових прав і навіть охорона. Такий захист поширюватиметься й на рідних особи, що повідомила про корупцію.

При цьому НАБУ, НАЗК та інші спеціально уповноважені в цій сфері суб'єкти зобов'язані створити захищені анонімні канали зв'язку (онлайн-зв’язок, анонімні гарячі лінії, електронні поштові скриньки та інше), через які викривач може здійснити повідомлення, гарантовано зберігаючи свою анонімність.

Анонімні повідомлення про корупцію розглядатимуться протягом 15 днів, та у випадку потреби – 30 днів.
Інформація, отримана через регулярні або внутрішні канали, перевірятиметься впродовж 10 днів.

Повідомлення про корупцію має містити фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення.

Гроші виплачуватимуть після обвинувального вироку. Якщо інформація надійде від кількох джерел, то розмір винагороди поділять між викривачами.

Внесені зміни набирають чинності з 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, 29 серпня Володимир Зеленський у перший день роботи Верховної Ради вніс законопроект про викривачів корупції на порядок денний. А 13 вересня народні депутати ухвалили закон у першому читанні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук