Мінфін повідомив вартість витрат на навчання студентів-бюджетників

Сукупні видатки держбюджету у 2018 році становили понад 15 млрд грн

ЕкономікаАндрій Стець, 21 листопада3320

Середні розрахункові витрати на підготовку одного студента за державним замовленням у 2018 році становили 44,6 тис. грн. Таку інформацію оприлюднило Міністерство фінансів.

Мінфін проаналізував дані 167 закладів вищої освіти та визначив, що сукупні видатки держбюджету на оплату послуг з підготовки фахівців цими закладами у 2018 році становили понад 15 млрд грн.

За даними міністерства, підготовка фахівців закладами вищої освіти сконцентрована в пʼяти регіонах: м. Київ та Харківській, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях. На ці регіони припадає 50% закладів вищої освіти, що отримують кошти з держбюджету. Також ці заклади навчають понад 59% студентів за держзамовленням.

У середньому витрати на підготовку одного студента за держзамовленням у 2018 році становили 44,6 тис. грн, однак в окремих закладах цей показник перевищує середнє по країні значення у 2–3 рази. Наприклад: Льотна академія Національного авіаційного університету (ЛА НАУ) – 143 тис. грн; Харківський інститут фінансів Київського національного торговельно-економічного університету (ХІФ КНТЕУ) – 100 тис. грн; Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв (КІПДМ ЛНАМ) – 83 тис. грн; Одеський державний екологічний університет (ОДЕКУ) – 77 тис. грн; Національний університет «Одеська морська академія» (НУ ОМА) – 75 тис. грн;

До слова, 20 листопада президент Володимир Зеленський запропонував дозволити в Україні можливість змінювати студентам спеціальність під час навчання у ВНЗ. Президент висловив переконання, що освіта «повинна бути ліберальною, бо сьогодні такий світ». Також він запропонував дозволити учням обирати предмети, які вони хочуть вивчати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук