Міністерство фінансів стурбоване неготовністю кредиторів брати участь у переговорах

ЕкономікаОксана Руда, 12 травня 20151281

Міністерство фінансів України стурбоване підходом комітету кредиторів (ad-hoc committee), який представляє власників зовнішніх боргових зобов'язань України, та відсутністю готовності з їхнього боку брати участь у переговорах, йдеться у повідомленні на сайті відомства.

Міністерство, зокрема, зазначає, що власники облігацій не можуть бути зацікавлені в іншому розвитку подій, окрім як у прозорих, відповідальних і добросовісних переговорах.

«Мінфін одразу після презентації цілей боргової операції України 13 березня 2015 року закликав власників боргових зобов'язань сформувати комітет кредиторів, щоб у дусі співпраці розпочати процес переговорів відповідно до принципів Інституту міжнародних фінансів (Institute of International Finance - IIF). Незважаючи на численні заклики з боку міністерства, комітет відмовляється розкрити свій склад, що є досить незвичайним відхиленням від стандартної практики в подібних ситуаціях і різко відрізняється від принципів IIF щодо прозорості та розкриття інформації», – пояснили у відомстві.

Що стосується відповідальності, Мінфін зазначив, що його глава Наталія Яресько одразу після проведення зазначеної презентації побувала в США та Великій Британії з метою зустрічі з найбільшими власниками боргових зобов'язань. Окрім цього, були численні зустрічі між радниками міністра та радниками комітету кредиторів.Окрім цього, коли минулого тижня Яресько запропонувала одному з відомих членів комітету зробити переговори більше сфокусованими, то отримала відповідь про його недоступність для спілкування.

Третім, на чому наполягає міністерство, є сумлінність.

«Незважаючи на те, що Україна та МВФ неодноразово говорили, що в результаті боргової операції мають бути досягнуті всі три її цілі (ліквідність, стійкість і платоспроможність), комітет у своїх публічних заявах зосереджується виключно на аспекті ліквідності і відмовляється визнати необхідність досягнення мети стійкості боргу.

Міністерство також стурбоване тим, що замість того, щоб взаємодіяти безпосередньо в процесі конструктивних переговорів, комітет надає перевагу неконструктивному спілкуванню через ЗМІ», – зазначили у міністервтсі.

У повідомленні наголошується, що Україна та власники її боргових зобов'язань мають домовитися про досягнення цілей прийнятного рівня боргового навантаження та обслуговування боргу, що окреслено в програмі МВФ, до червня.

«Міністерство фінансів, як і раніше, переконане, що угоди може бути досягнуто, і що в інтересах усіх сторін – забезпечити фінансову стабільність та боргову стійкість країни. Міністерство прагне до прозорості, відповідальності та сумлінності переговорів і чекає, що комітет кредиторів поводитиметься так само», – резюмували в Мінфіні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук