Міністерство фінансів запропонувало підвищити акциз на цигарки

Підвищення акцизу, на думку урядовців, це виконання зобов'язань України в межах угоди про асоціацію з ЄС

Міністерство фінансів оприлюднило законопроект «Про внесення змін до статті 221 Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування тютюнових виробів». Текст законопроекту опубліковано для публічного обговорення на сайті міністерства.

Повідомляється, що законодавча ініціатива була розроблена робочою групою при Мінфіні із запровадження фіскального механізму заборони реалізації сигарет нижче суми податків та собівартості.

Законопроект розроблено з метою наближення законодавства України до законодавства ЄС щодо ставок акцизів на тютюнові вироби та створення рівних умов для всіх представників тютюнової галузі.

Зокрема, проект передбачає застосування коефіцієнту 1,4 до мінімального акцизного податкового зобов’язання з тютюнових виробів у разі встановлення цін нижчих за 1,65 від такого зобов’язання.

«Запровадження даного механізму зменшить продаж сигарет по занижених цінах, який наразі трапляється в Україні. Також це покращить здорову конкуренцію для всіх гравців на ринку. Окрім того, Україна виконує свої зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, зокрема, щодо запровадження мінімального акцизного навантаження на тютюнові вироби», - пояснили в Мінфіні очікуваний ефект від впровадження запропонованих норм.

Як пише «Економічна правда», цьогоріч вартість пачки цигарок в Україні зросте на 4-5 гривень внаслідок збільшення акцизів на 29,7%.

Правками до Податкового кодексу передбачається поступове - до 2025 року - підвищення специфічної ставки акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного зобов'язання, а саме: 2018 року - на 29,7%, в наступні роки – на 20% до рівня, еквівалентного 90 євро за 1 тис. шт. Досі цей показник в Україні становив 20 євро (596,05 грн).

До слова, востаннє тютюнові вироби в Україні подорожчали в січні 2018 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук