Міністр Демчишин відкидає діалог з шахтарями, тому має піти у відставку, – лідер профспілок

Економіка10 квітня 20152841

Вкрай важкою, близькою до катастрофічної, назвали ситуацію в тепловій енергетиці та вугільній галузі учасники парламентських слухань на тему проблем функціонування підприємств теплової генерації України, які відбулися в профільному комітеті Верховної Ради.

На переконання голови Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) Михайла Волинця, в значній мірі це сталося через непрофесійні дії міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина і відсутність з його сторони діалогу з шахтарями. «Якщо шахтарям місяцями не платять зарплатню, планують закривати шахти, звільняти тисячі людей, коли немає соціального діалогу, тоді включається вулиця», - пояснює причини масових страйків шахтарів лідер профспілок.

Важку ситуацію росту неплатежів, взаємної багатомільйонної заборгованості, що склалася на ринку, ускладнює невідповідність  ціни на українське вугілля  собівартості його видобутку, імпортом і неадекватними тарифами для теплової генерації, вважає М.Волинець: «Шахтарі винні за електроенергію генерації, теплоелектростанції винні шахтарям за вугілля,борги енергоринку за електроенергію - 10 млрд грн, заборгованість держави по зарплаті шахтарям біля 900 млн грн, а міністр не вирішує цих питань».

На запитання, адресоване присутньому на слуханнях керівникові НКРЕКП Дмитрові Вовку, «чому тарифи на електроенергію змінювалися, а з профспілками це питання не погоджувалися; і як сьогодні шахтарям збалансувати роботу при відсутності держпідтримки, коли ціна на вугілля 1100 грн/тонна, а затрати – 2100 грн?», отримати відповідь Михайлу Волинцю так і не вдалось.

«Я говорив про те, що головна причина, чому не платять зарплати і зупиняються шахти, стоять блоки теплоелектростанцій, це вугілля по ціні  800-1100 гривень за  відсутності  держпідтримки, але міністр не хоче слухати профспілки», заявив лідер НПГУ.

Він запропонував по результатах слухань відобразити у рішеннях ключові позиції на яких наполягають шахтарські профспілки, а саме погасити всю заборгованість по зарплаті перед шахтарями, що зніме соціальну напругу в шахтарських регіонах; врегулювати ціну на вугілля, встановивши її на рівні не менше 1500 грн/тонна; звернутися до Генпрокуратури, щоб розслідувати причини кризи в вугільній галузі, тепловій генерації і дати оцінку ситуації.

На об’єднаному з’їзді шахтарів, що відбудеться у Києві 21-22 квітня, Михайло Волинець прогнозує непримириму позицію шахтарських колективів на адресу міністра Демчишина, що проігнорував комітетські слухання. «Де Демчишин, чому його тут немає? На з’їзді шахтарі викинуть цього міністра з крісла!», - заявив лідер НПГУ.

Як повідомлялося, 7 квітня оргкомітет головних шахтарських профспілок ППВП і НПГУ прийняв рішення про проведення 21-22 квітня у Києві в Жовтневому палаці ІІІ-го об’єднаного з’їзду шахтарів (попередні з'їзди відбулися 1995 і 1998 роках). У січні та на початку березня шахтарі провели дві хвилі акцій протесту у Києві, пікетуючи Кабінет Міністрів та Верховну Раду. У березні-квітні відбулися масові страйки на шахтах чотирьох областей України, найактивніші – у Львівській та Волинській областях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук