Міністр економіки заявив про намір виставити на приватизацію «Укрспирт»

Міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив про намір уряду демонополізувати спиртову галузь як «одну із найкорумпованіших у країні».

«Починаємо рухатись по «Укрспирту». Це один з найкорумпованіших та кримінальних напрямків. Сьогодні було призначено мого радника по питанню «Укрспирту» Сергія Блескуна. "Укрспирт" будемо передавати на приватизацію. Галузь демонополізувати. Над деталями концепції працюємо», – повідомив у середу, 9 жовтня, у Facebook Тимофій Милованов.

Законопроект щодо демонополізації «Укрспирту» вже розроблений, його планують прийняти до кінця 2019 року.

Новопризначений заступник міністра економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Блескун заявив, що пріоритетом є легальний оборот, наповнення держбюджету та розвиток держави. За його підрахунками, приблизно 5 млрд грн щороку держава втрачає через монополію галузі.

Нагадаємо, держпідприємство «Укрспирт» – монополіст спиртової галузі. Йому належить 41 завод з виробництва спирту із понад 80 зареєстрованих у країні. «Укрспирт» перебуває в управлінні Міністерства аграрної політики та продовольства. В усьому світі лише дві держави мають монополію на виробництво спирту – Україна та Білорусь. У світі від таких практик давно відмовилися як від неприбуткових.

Загальна виробнича потужність «Укрспирту» – понад 36 млн декалітрів на рік. З 2012 року Україна не експортує спирт за кордон через неконкурентні ціни, а виробництво спирту за останні 10 років знизилося втричі. Серед причин – державна монополія, тотальна тінізація ринку, невдало проведена реформа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук