Міністр фінансів пояснив, чому хоче обмежити виплату стипендій

Уряд може змінити систему нарахування стипендій уже з початку 2017 року

ЕкономікаРоман Ганкевич, 11 серпня 201623492
Міністр фінансів Олександр Данилюк

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що його відомство не має повноважень скасовувати стипендії. Таку заяву він зробив у відеоблозі на YouTube. Натомість Мінфін пропонує виплачувати стипендії лише соціально незахищеним або ж талановитим студентам.

«Що стосується стипендій. Вчора проскочила новина про те, що Міністерство фінансів скасувало стипендії. По-перше, Міністерство фінансів не має повноважень скасовувати стипендій, як і призначати стипендії. Ми запропонували Міністерству освіти, Міністерству соціальної політики перейти на європейську практику, коли стипендії не сплачуються всім, а діляться на дві складові», - заявив міністр в своєму першому відеозверненні.

На його думку, перша - це академічні стипендії для обмеженої кількості дійсно талановитих студентів, які б мали таким чином якусь нагороду за свою працю. Друга складова - це соціальна складова - стипендія, яка є соціальною підтримкою тих студентів, які найменш захищені соціально.

«Це можуть бути діти-інваліди, діти з малозабезпечених сімей, тобто ті верстви, які ми як держава зобов'язані підтримувати», - розповів Данилюк.

Зауважимо, що наразі постанова Кабміну про питання стипендіального забезпечення і зараз передбачає поділ стипендій на академічні (які залежать від успішності) і соціальні.

Розмір звичайної стипендії для студентів вищого навчального закладу 3-4 рівнів акредитації становить 825 гривень на місяць. Нагадаємо, Мінфін запропонував скасувати стипендії для частини студентів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук