Міністр МЗС Павло Клімкін: Росію можуть відключити від систем платежів SWIFT

ЕкономікаІрина Данилів, 26 січня 201521162

За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, в ЄС вже серйозно розглядається можливість відключення Росії від SWIFT.

«Я провів один день в Давосі, зустрічався з багатьма керівниками після зустрічі в Берліні. Там вже прогнозують падіння ВВП Росії на рівні 6-8%. А якщо відключать SWIFT, обговорення чого зараз активно відбувається, то Росію очікує колапс економіки», - цитує слова Клімкіна «Дзеркало тижня».

В резолюції Європейського парламенту від 18 вересня вже розглядалась можливість відключення РФ від програм міжнародного ядерного співробітництва та систем платежів SWIFT. Але тоді рішення мало обговорювалося, в ЄС вважали це занадто жорсткими санкціями проти Росії.

Тепер, за словами українського міністра, в ЄС вже ніхто не говорить про скасування санкцій, всі налаштовані дуже рішуче. А на позачерговому засіданні Ради закордонних справ ЄС 29 січня обговорять питання посилення санкцій проти Росії. Нові обговорення питання відключення від системи платежів  зумовлені останніми подіями на сході України, зокрема обстрілом Маріуполя російськими військами.

Товариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій (SWIFT) в офіційному повідомленні наголошує, що Росія втратить доступ до SWIFT, якщо такий обмежувальний захід буде ухвалений Євросоюзом та набуде законодавчої сили у Бельгії.

Останній раз, від системи міжнародних платежів відключали Іран у 2012 році. 

SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications, англ. Товариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій) - міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів.  Засновано в 1973. Співзасновниками виступили 240 банків з 15 країн. Кожен банк, який підключено до системи, має свій унікальний SWIFT код. Теоретично для здійснення платежу в Європі достатньо знати SWIFT код банку та IBAN код отримувача. У день через SWIFT проходить більше мільйона транзакцій на $6 трлн. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук