Мінкульт відповів СБУ щодо заборони російських фільмів

КультураК.С., 7 квітня 20160

Мінкульт відповів СБУ щодо прохання переглянути принципи складання переліку тих російських фільмів, які підлягають забороні. Нагадаємо, 6 квітня Служба безпеки України попросила Міністерство культури ініціювати перегляд заборонених для демонстрування і розповсюдження в Україні фільмів за участі осіб, що загрожують національній безпеці.

У відповідь Мінкульт нагадав про закон України, яким передбачено, що Держкіно відмовляє у видачі або припиняє дію прокатного посвідчення, якщо одним з учасників фільму є фізична особа, включена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Також цим законом визначено повноваження Міністерства культури, як органу, який складає цей перелік на підставі звернень Ради національної безпеки та оборони України, Служби безпеки України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Мінкультури у своєму повідомленні наголосило, що на підставі офіційного звернення СБУ оприлюднило на своєму сайті Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці України, і який станом на сьогодні складається із 83 осіб. Таким чином, закон встановлює автоматичну заборону демонстрування і розповсюдження тих фільмів, у яких хоча би одна особа, що брала участь у створенні фільму, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Законодавством не передбачено ані складання списків конкретних заборонених фільмів, про які йдеться в листі голови СБУ, ані відповідних повноважень для Міністерства культури України щодо прийняття рішень, які б дозволяли демонстрування і розповсюдження в Україні окремих фільмів за участі осіб, які внесені до Переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці, наголосили у Мінкульті.

У відомстві наголосили, що «ініціювати додаткове ретельне опрацювання забороненого контенту» не може бути реалізована Міністерством культури України з огляду на норми чинного законодавства. Мінкульт запропонував СБУ надати офіційне звернення щодо конкретних осіб, які мають бути виключені із переліку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук