СБУ закликала Мінкульт переглянути перелік заборонених російських фільмів
Служба безпеки України просить Міністерство культури переглянути свої підходи під час ухвалення рішень щодо заборони демонстрації російських фільмів і залучити до цієї роботи фахівців експертної комісії з питань кінематографії.
«…Просимо ініціювати додаткове ретельне опрацювання забороненого контенту, з обов’язковим залученням фахівців Експертної комісії з питань кінематографії, яка діє при Державному агентстві України з питань кіно, оцінки якої дозволять виділити із загального переліку заборонених для показу в Україні фільмів, насамперед, загальновідомих та популярних серед населення, справді шкідливий контент і уникнути спекуляцій, які штучно підігрівают антиукраїнські сили і пропаганда держави-агресора», – йдеться в листі голови СБУ Василя Грицака на ім’я віце-прем’єра – міністра культури В’ячеслава Кириленка, фотокопію якого оприлюднила спікер спецслужби Олена Гітлянська на сторінці в Facebook у середу, 6 квітня.
Грицак наголосив, що СБУ дотримується однозначної позиції щодо тих осіб, які виступають на стороні держави-агресора, і в рамках своєї компетенції адекватно реагує на їхню антиукраїнську або протиправну діяльність або наявність даних щодо підготовки до дій, спрямованих на шкоду інтересам України.
При цьому він нагадав, що спецслужба закрила в’їзд, видворила і скоротила термін перебування в Україні значної кількості іноземців, які своїми діями і заявами шкодять нацбезпеці держави.
Голова СБУ також вказав, що було складено та направлено до Мінкультури відповідні списки іноземців, які Міністерство використовує для заборони розповсюдження і демонстрування фільмів. Грицак зауважив, що Мінкультури при цьому не здійснює зваженої оцінки і детального аналізу таких списків.
«У результаті цього до списку Мінкультури потрапили окремі фільми, заборона на показ яких може трактуватися як посягання на конституційні права громадян… Зокрема, Мінкультури офіційно пояснює заборону контенту виключно отриманими від Служби списками, фактично нехтуючи функцією, покладеною на Державне агентство України з питань кіно», – йдеться в заяві.
Грицак наголосив, що такі дії Мінкультури дискредитують діяльність влади, зокрема СБУ.
Як повідомляв ZAXID.NET, 29 березня Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до закону України «Про кінематографію» (щодо фільмів держави-агресора).
Закон передбачає заборону розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, яка поширюється на розповсюдження та демонстрування будь-яких фільмів незалежно від країни походження, виробництва після 1 серпня 1991 року. Заборона трансляції фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, які не містять популяризації або пропаганди, поширюється на фільми, вироблені та (або) вперше оприлюднені (продемонстровані) після 1 січня 2014 року.
18 лютого Державне агентство України з питань кіно анулювало прокатні посвідчення кінострічок за участю Сергія Безрукова, Федора Бондарчука, Йосипа Пригожина, Олега Газманова, Івана Охлобистіна та Михайла Пореченкова.