Мінкультури запровадить електронний реєстр пам'яток України

КультураДарина Цвях, 1 жовтня 20151960

Міністерство культури запровадить електронний реєстр нерухомих історичних пам'яток України, та максимально спростить процедуру внесення до реєстру, таким чином це дозволить ефективно захищати та підтримувати історичні пам’ятки. Про це під час прес-конференції повідомив міністр культури України В'ячеслав Кириленко, передає УНН.

«Ми впровадимо загальнодоступну електронну інформаційну систему нерухомих пам'яток України. Наразі цей реєстр є, він в паперовому вигляді, інформація представлена так, що не дає повноти, не всі об’єкти є у реєстрі, процедура занесення у реєстр громіздка, дані по кожному об’єкту різноформатні. Томи ми також плануємо скасувати близько 70% всіх дозволів та погоджень на внесення пам’ятки до реєстру, тобто буде скасовано 46 із 64, залишимо лише те, що має найпринциповіший характер», - зазначив В.Кириленко.

Також він зазначив, що для ефективної дії закону «Про декомунізацію» буде спрощена процедура вилучення з реєстрів пам'яток комуністичного режиму та комуністичної пропаганди.

«Цим реєстром ми створимо потужну інформаційну базу по пам'ятках: дата заснування, адреса, стан, документація по проекту будівлі. Надалі створимо Центр документації пам'яток, всі країни Європи вже давно упорядкували свою спадщину, мають такі потужні Цетри, перейшли до міждержавного обміну інформацією про державні пам’ятки, а ми досі навіть не створили державний електронний реєстр», - додала директор Науково-дослідного інституту пам'яткоохоронних досліджень Ольга Пламеницька.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук