Міноборони не поспішає освоювати кошти, котрі надходять на його рахунки

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 26 лютого 201513941

Збільшення фінансування Міністерства оборони України та Збройних сил України (ЗСУ) не є вирішенням всіх проблем, які є у військовому секторі держави, а кошти, які надаються і збираються через систему податків та зборів, не використовуються в повному обсязі та за призначенням.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Згідно з довідкою про використання коштів резервного фонду держбюджету Міноборони, яку отримав комітет Верховної Ради з національної безпеки і оборони, станом на 8 грудня 2014 р. залишок невикористаних коштів становив 3,3 млрд грн. Таким чином,, з 11,9 млрд грн запланованих коштів, за 11 місяців 2014 р. Міноборони використало 7,8 млрд грн, а за 23 дні – 3,3 млрд грн. В останньому випадку більш ймовірним є те, що вказані кошти нерозподіленим залишком були повернуті на рахунки Держказначейства, припускають автори матеріалу.

Крім того, згідно з інформацією, яку департамент фінансів Міноборони надав перевіряльникам, за 9 місяців 2014 року з 27 млрд грн міністерство отримало майже 65% призначених коштів, тобто - 17,5 млрд грн. Використано із цих коштів лише 12,1 млрд грн, що становить близько 45% із запланованих витрат.

Водночас, за даними Держказначейства, використано лише 62% благодійних внесків, які надійшли на рахунки Міноборони, адміністрації Державної прикордонної служби та військової частини 3027 (Національна гвардія).

В кінці 2014 р. прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що держбюджет України отримав близько 1,9 млрд грн від військового збору.

Військовий збір запроваджено з 3 серпня 2014 р., ставка його становить 1,5% від об'єкта оподаткування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук