Міносвіти проведе антидискримінаційну перевірку підручників, виданих за останні п’ять років

Міністерство освіти скасувало дозвіл на використання скандальногго посібника «Сімейні цінності» через дискримінацію

СуспільствоВолодимир Пиріг, 1 листопада 20162940
Міносвіти проведе антидискримінаційну перевірку підручників, виданих за останні п’ять років
фото Педпреса
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич

Міністерство освіти і науки України скасувало позитивний висновок Науково-методичної комісії для навчально-методичного посібника до навчальної програми «Сімейні цінності». Відповідний лист відомство уже розіслало обласним департаментам/управлінням освіти та інститутам післядипломної педагогічної освіти.

«Програма курсу, всі методичні посібники та робочі зошити, які йдуть разом з нею, будуть відправлені на повторний розгляд комісії», – поінформувала в понеділок, 31 жовтня, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Вона також зазначила, що оскільки виявлення дискримінаційних норм у навчально-методичній літературі останнім часом набуло масового характеру, потрібно застосовувати системні рішення. Тому в найкоротший термін МОН підготує наказ про підвищення якості відповідної літератури.

«Річ не в тому, у скількох школах викладається цей факультативний курс, адже навіть якщо в  одній школі може вивчатися курс з таким дискримінаційним текстом, то це – вже проблема», – зауважила Гриневич.

Очільниця МОН пообіцяла, що найближчим часом будуть переглянуті всі навчально-методичні посібники, що були надруковані за останні п’ять років – тобто всі ті, що мають станом на сьогодні грифи міністерства. Крім того, буде створена робоча група для опрацювання нового Положення про надання грифів МОН.

«На жаль МОН не в змозі перечитати всі підручники та посібники, саме тому існують відповідні комісії, які схвалюють програми та навчально-методичні матеріали до них», – наголосила Гриневич і додала, що в обов’язковому порядку буде переглянуто склад усіх комісій, які працюють при Науково-методичній раді з питань освіти. На думку Лілії Гриневич, потрібно підвищити персональну відповідальність експертів та рецензентів, які дають позитивні висновки до навчальних програм, факультативних курсів та навчально-методичної літератури.

Раніше відомий письменник і літератор Юрій Винничук вказав на зв’язок авторів скандального підручника, в якому є велика кількість неоднозначних фраз на адресу жінок,  з «русскім міром».

Співавторка підручника Леся Корецька в понеділок вдень заявила, що рекомендаційний гриф з нього Міносвіти прибрало тимчасово.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук