Міносвіти прибрало гриф із посібника «Сімейні цінності» на час перевірки

Міносвіти прибрало гриф із посібника «Сімейні цінності» на час перевірки
Реакція громадськості змусила Міністерство освіти відкликати схвальну рекомендацію на переобтяжений стереотипами посібник про гендерні ролі

Із посібника «Сімейні цінності для учнів 8-9 класів» вилучили гриф Міністерства освіти та науки України «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» на час перевірки. Про це повідомила співавторка посібника та працівниця Інституту модернізації змісту освіти, який рекомендував видання, Леся Корецька «Українській правді. Життя».

За її словами, перевірка відбудеться у зв’язку із резонансною реакцією суспільства з приводу видання.

«Зараз із нього тимчасово зняли гриф «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах». Експертна комісія та фахівці ще раз аналізуватимуть видання, щоб надалі таких ситуацій не виникало», – сказала Корецька.

«У нас дійсно гендерно чутливе суспільство. Ми це врахуємо», – додала вона.

За словами Корецької, у методичці є спірні погляди, проте є і засадничі моменти, з якими не варто сперечатися.

«Концептуальних засад даний посібник не заперечує. У посібнику наголошено, що є рівність жінки і чоловіка, але рівність у різності – є чоловіки, а є жінки», – прокоментувала вона.

«Я не вважаю, що уявлення про те, що жінка – це берегиня, застарілі. Я не можу сказати, що берегиня – це лайливе слово», – сказала вона.

«Жінка сперечається, але сперечається вона по-жіночому. Деякі моменти з цього посібника будуть переглянуті і прибрані. Ми не хотіли принижувати гідність жінок. Я – жінка, яка займає керівну посаду, і для мене це принципово, щоб жінки поводили себе гідно, щоб вони проявляли свої найкращі жіночі якості. І навіть якщо вони сперечаються з чоловіками, то по-жіночому. Поряд із справжньою жінкою чоловік ніколи не буде лаятися. Зі справжньою жінкою чоловік повинен відчувати себе джентльменом. На цьому потрібно виховувати наших майбутніх чоловіків і жінок», – пояснила свою позицію Корецька.

Леся Корецька, уточнила, що комісія міністерства переглядатиме тільки той посібник, який є у вільному доступі та викликав загальне обурення. Про решту матеріалів, рекомендованих у листі МОН до департаментів освіти – не йдеться.

Нагадаємо, що лист із рекомендаціями впроваджувати факультатив «Сімейні цінності» МОН на початку минулого тижня розіслало регіональним департаментам освіти.

Серед рекомендованої Міносвіти літератури є посібник «Сімейні цінності для учнів 8-9 класів» (автори – В. Прит, С.Тесленко, З. Охріменко, Л. Корецька).

На рекомендацію застосовувати посібник, який не відповідає сучасним поглядам на роль жінки та чоловіка у суспільстві та базується на соціальних стереотипах відреагували політики, громадські діячі, журналісти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук