Міносвіти задовольнило лише чотири скарги на аудіювання ЗНО з англійської мови

«Перескладатимуть чотири особи, тому що в інших, як виявилось, не було поважних причин», заявила голова МОН

У різних містах України учні скаржилися на ЗНО з англійської

За підсумками складання ЗНО з англійської мови було подано 694 апеляції, зокрема на неякісний звук під час аудіювання — 65 скарг, проте спецкомісія задовольнила тільки чотири з них. Про це повідомила міністр освіти та науки Лілія Гриневич, пише ТСН.

«Це були апеляції не тільки щодо аудіювання, а наприклад, хтось був просто незадоволений результатом. Щодо аудіювання, тобто технічного супроводу, було подано 65 апеляцій на всю країну або 80 тисяч учасників ЗНО. Із цих 65 апеляцій перескладатимуть чотири особи, тому що в інших, як виявилось, не було поважних причин. Це вирішила спеціальна комісія, яка розглядала кожну з цих апеляцій. Зокрема, що саме писала людина в апеляції, тоді з’ясовувала, чи справді переривався звук у такій аудиторії. Але там були не тільки спеціалісти, але й інші учні, адже в кожній аудиторії сидить не одна або дві дитини. У кожній аудиторії сидить щонайменше 15 осіб», – сказала Гриневич.

«Коли ми зробили аналіз результатів, то побачили, що насправді тест пройшов успішно і ця частина з аудіювання пройшла успішно. Тільки 0,02% учасників не дали правильних відповідей із аудіювання. Це 20 осіб на 80 тисяч. Натомість 1,5% дали ідеальні відповіді», – зазначила Гриневич.

Водночас міністерка визнала, що в окремих аудиторіях були проблеми.

«Проблеми точкові були в деяких аудиторіях, тому четверо учасників ідуть на повторне перескладання. Я думаю, що тут ще спрацювала тривожність, тому що аудіювання було вперше. Навіть якщо в якійсь аудиторії дитина чогось не розчула або сиділа позаду, не сказала інструктору, що, будь ласка, зробіть гучніше. Це також показує цю тривожність, що в школі недостатньо вчать аудіюванню та слухають іноземну мову», – наголосила Гриневич.

Як писав ZAXID.NET, у різних містах України учні скаржилися на ЗНО з англійської. Випускники та їхні батьки висловилися щодо проблем з частиною аудіювання під час тестування з англійської мови. Більшість скарг надійшло через погану якість звуку, нерозбірливу вимову та застарілу техніку, на якій було ледве чутно розмову.

Скарги щодо неякісної частини аудіювання під час тестування з англійської надійшли з Києва, Київської області, Львова й області, Хмельницького, Тернополя, Умані, Ужгорода та інших міст.

Раніше у МОН заявляли — якщо після розгляду скарг виявиться, що вони були обґрунтовані, тоді учасникам дадуть можливість скласти тестування під час додаткової сесії ЗНО 4 липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук