Мінсоцполітики хоче монетизувати пільги на проїзд у громадському транспорті

Держава з наступного року планує відшкодовувати оплату пільгових перевезень не перевізникам, а безпосередньо пасажирам

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 26 травня 201551723
Мінсоцполітики хоче монетизувати пільги на проїзд у громадському транспорті
Міністр соціальної політики України Павло Розенко

Міністерство соціальної політики та Міністерство інфраструктури працюють над запровадженням з 2016 року грошової компенсації пільговикам вартості проїзду у пасажирському транспорті, повідомив міністр соціальної політики України Павло Розенко.

Міністр нагадав, що з 1 червня буде і надалі діяти право на безкоштовний проїзд у міському та приміському транспорті для пенсіонерів та інвалідів. Рішення про пільговий проїзд у метрополітені мають ухвалити органи місцевого самоврядування міст Києва, Харкова і Дніпропетровська.

Водночас Розенко зазначив, що в майбутньому необхідно змінити систему надання пільг на безкоштовний проїзд у транспорті для певних категорій громадян, оскільки наразі держава не може проконтролювати ефективність відповідних витрат з держбюджету.

«Право безкоштовного проїзду у транспорті має бути збережене. Однозначно. Але діяти безкоштовний проїзд має таким чином: пільговик заходить у транспорт, платить за свій проїзд, а держава йому цей проїзд компенсує у грошовому (монетизованому) вигляді. Безумовно, що у рамках певних обґрунтованих нормативів», — написав голова Мінсоцполітики у Facebook.

Міністр також висловив сподівання, що нова система запрацює вже у 2016 році.

«Потрібно дуже уважно проробити зазначену модель, над чим ми активно працюємо із Міністром інфраструктури Андрієм Пивоварським. А найголовніше — провести потужну роз’яснювальну роботу у суспільстві, щоби уникнути і спекуляцій, і популізму у цій соціально чутливій темі», — додав Розенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук