Мінсоцполітики хоче передати деякі обов’язки Служби зайнятості приватним агентствам

Міністр пропонує платити гроші не шукачам роботи, а рекрутинговим агентам

Міністр соціальної політики Андрій Рева

Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що реформи потребує як система оплати праці, так і Служба зайнятості, адже система, яка існує сьогодні, не стимулює людей до пошуку постійного місця роботи.

«Оскільки допомога з безробіття майже така, як і мінімальна заробітна плата, чимало осіб працюють по півроку, а потім стільки ж отримують допомогу з безробіття, перебиваючись випадковими підробітками, бо так вигідніше», – сказав міністр, якого цитує Урядовий портал.

На думку Реви, Служба зайнятості взагалі не повинна займатися пошуком роботи, вона має лише оформляти безробітних і передавати такі списки до приватних рекрутингових агентств. Ті будуть шукати їм роботу, а соціальні служби виплачуватимуть агентам за кожного працевлаштованого винагороду після проходження шукачем роботи випробувального терміну.

Крім того, зараз Служба зайнятості занадто централізована, вважає міністр. У своїй роботі вона не бере до уваги місцеві реалії.

«Тобто під час перепрофілювання безробітних Служба зайнятості пропонує навчання за якимись спущеними згори списками професій – перукарі, кухарі, бармени. Тоді як в окремо взятому місті необхідні, скажімо, слюсарі, токарі, водії трамваїв... Відтак, у багатьох містах місцева влада і як замовник, і як споживач робочої сили, не може знайти спільну мову зі Службою зайнятості», – наголосив міністр соціальної політики.

Як відомо, після затримання минулого року на хабарах вищих посадових осіб Служби зайнятості тодішній міністр соціальної політики, а тепер – віце-прем’єр з питань соціальної політики Павло Розенко анонсував ліквідацію цього відомства і створення замість нього національного агентства з питань праці, але ці наміри вже понад рік залишаються невтіленими в життя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук