Мінсоцполітики пропонує ввести квоти для працівників віком понад 45 років

ЕкономікаАндрій Стець, 8 червня 20178240
Міністр соцполітики Андрій Рева

Міністерство соціальної політики пропонує запровадити квоти для осіб передпенсійного віку. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За словами міністра соцполітики Андрія Реви, відмова багатьох роботодавців брати на роботу людей передпенсійного віку є великою проблемою, яку можна постаратися вирішити запровадженням мінімальних квот для таких працівників.

«Давайте внесемо до закону дуже просту правку, як у нас є квота на інвалідів: давайте зобов'яжемо роботодавців не менше ніж 4-5% мати людей після 45 років», - сказав він на парламентських слуханнях про пріоритетність дотримання страхових принципів під час реформування пенсійної системи.

Рева зазначив, що органи влади мають інструментарій, щоб перевірити виконання роботодавцями цієї норми.

«І якщо людина скаржитиметься, приходитиме до нас і говоритиме, що її не беруть на роботу під будь-якими приводами, значить, ми повинні мати інструментарій вплинути на ситуацію», – сказав міністр.

Під час слухань деякі учасники зазначили, що однією з перешкод для пропонованого урядом
підвищення мінімального страхового стажу з 25 років до 35 років і можливого терміну виходу на пенсію з 60 на 65 років є небажання роботодавців брати людей передпенсійного віку на роботу.

Нагадаємо, що раніше ВРУ надала особам передпенсійного віку перевагу в збереженні робочого місця при скороченнях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук