Цьогорічна зима стала найтеплішою в Європі з моменту початку ведення температурних спостережень. Про це 5 березня повідомило видання The Guardian, посилаючись на звіт європейської служби з питань зміни клімату Copernicus Climate Change Service.
Кліматологи розповіли, що середня температура між груднем 2019 року та лютим 2020 року була на 3,4ºC вищою від норми у період 1981 по 2010 рік. Вона також була майже на 1,4ºC вищою, ніж останньої найтеплішої зими 2015-2016 років.
Температура була вищою, ніж звичайно, особливо на півночі та сході континенту.
Cпека призвела до зриву врожаю крижаних вин у Німеччині та снігу, який потрібно було завозити для спортивних змагань у Швеції та Росії. А у столиці Фінляндії, Гельсінкі, цієї зими було на 6°С вище середньої температури, аніж у ті ж місяці в період від 1981 до 2010 року. Останнім часом морозів у більшості регіонах Фінляндії не було навіть в грудні, а снігу доводилося чекати до початку січня.
Температурна карта Європи і світу за лютий 2020 року (The Guardian)
Директор служби Карло Буонтемпо уточнив, що глобальне потепління – не єдина причина аномально теплої зими. За його словами, зимові температури значно варіюються з року в рік. Але цілком ймовірно, що тенденція глобального потепління теж мала вплив.
Значно тепліше такж цьогоріч було в інших регіонах, включаючи північно-західну Африку, Іран, Афганістан і Центральну Азію, а також більшу частину Китаю, невеликі частини Північної і Південної Америки, а також центральної і південної Африки та західної Австралії.
Порівняльна температурна карта світу за всі роки спостережень
До слова, Україна також не стала винятком в тенденції зміни клімату в сторону до потепління. За повідомленням Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, 2019-й рік в Україні став найтеплішим роком за всю історію метеоспостережень, а саме – з 1881 року.
Згідно з повідомленням, цьогоріч середня температура повітря в Києві сягнула 10,6°C, що на 2,9°C вище за норму, яка становить 7,7°C. До цього найтеплішим вважали 2015 рік.