Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, який у лютому оголосив, що в Україні на 25 років введено заборону на полювання на лосів, пішов на поступки мисливцям і дозволив відстріл 160 особин лося у 2017 році.
«Підписав ліміти використання мисливських тварин у цьому мисливському сезоні... Ті, хто стежить за цією історією, добре знають, що ліміти не затверджувалися протягом кількох місяців через інформацію про критичне зменшення популяції лося в Україні. За результатами все ж досить конструктивного діалогу на рівні двох міністерств (агрополітики та екології і природних ресурсів) узгоджено ліміти на відстріл 160 особин лося. Це вдвічі менше, ніж пропонували мисливці», – написав Семерак на своїй сторінці у соцмережі Facebook.
За словами міністра, він, як чиновник, не міг не зважати на позицію представників мисливської галузі «про загрозу її розвалу, якщо сезон полювання не буде проведено взагалі». Крім цього, Семерак повідомив, що ініціюватиме наукове дослідження поточної ситуації з популяцією лося в Україні.
«Якщо кількість цих тварин критично мала і це підтвердиться, то ми знову повернемося до введення заборони полювати. Учені вважають, що найкращим часом для здійснення таких досліджень є зима. Навесні будемо мати науково обґрунтовані результати», – повідомив він.
Як інформував ZAXID.NET, у лютому міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак підписав наказ про введення мораторію на 25 років на полювання на лосів.
Заборона полювання на лося призвела до протестів. 6 вересня до будівлі уряду прийшли сотні представників мисливських господарств і мисливців. Вони вимагали від Кабміну втрутитися в ситуацію і зняти заборону.
В 2015 році в Україні збільшили штрафи за браконьєрство. Зокрема, штраф за вбитого лося становить 75 тис. грн (раніше - 50 тис. грн), оленя - 50 тис. грн, дикого кабана - 33 тис. грн, бобра - 8 тис. грн, зайця - 7 тис. грн, вовка - 2 тис. грн, лебедя - 3 тис. грн.
За різними підрахунками популяція лосів в Україні нараховує від 2 до 6 тис. особин, а в Білорусі та Польщі їх близько 30 тис. Також повідомлялося, що популяцію лося можуть занести до Червоної книги України за ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів.