В Україні лося можуть занести до Червоної книги, – Мінекології

СуспільствоАндрій Стець, 21 травня 20172870
В Україні лося можуть занести до Червоної книги, – Мінекології
За різними даними, чисельність популяції лосів в Україні становить близько 2-6 тис. голів

Популяцію лося можуть занести до Червоної книги України за ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів. Мінприроди ініціює проведення наукових досліджень, які б дозволили дослідити реальний стан популяції цієї тварини на території України. Про це повідомив заступник міністра Василь Полуйко, інформує прес-служба міністерства.

Він наголосив, що це рішення потребує професійного обговорення із залученням науковців та екологів, які займаються даною тематикою.

«Щоб зняти напругу у суперечках щодо стану популяції лосів в Україні, ми виступаємо за проведення наукових досліджень за участю авторитетних українських науковців аби отримати об’єктивні дані щодо стану популяції», – заявив Полуйко.

Він також зазначив, що фінансування наукових досліджень можливе за рахунок коштів Програми фінансування природоохоронних заходів.

Як повідомляється, наразі Мінприроди передало офіційного листа до Національної комісії із питань Червоної книги України щодо можливості занесення цих тварин до червонокнижних видів.

За різними даними, чисельність популяції лосів в Україні становить близько 2-6 тис. голів. Водночас науковці наголошують, що на початку 1990-х лось зустрічався в усіх областях України, окрім Криму, а наразі — здебільшого лише в лісовій зоні.

Як інформував ZAXID.NET, у лютому міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак підписав наказ про введення мораторію на 25 років на полювання на лосів.

В 2015 році в Україні збільшили штрафи за браконьєрство. Зокрема, штраф за вбитого лося становить 75 тис. грн (раніше - 50 тис. грн), оленя - 50 тис. грн, дикого кабана - 33 тис. грн, бобра - 8 тис. грн, зайця - 7 тис. грн, вовка - 2 тис. грн, лебедя - 3 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук