В Україні на 25 років заборонили полювання на лосів

В Україні на 25 років заборонили полювання на лосів
фото Depositphotos
За різними підрахунками популяція лосів в Україні нараховує від 2 до 6 тис. особин, а в Білорусі та Польщі їх близько 30 тис.

Протягом 25 найближчих років на території України заборонено полювання на лосів. Заборона почала діяти з п'ятниці, 3 лютого, повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр екології Остап Семерак.

«Тільки що підписав відповідний наказ», - написав він і виклав копію документа.

За словами міністра, наказ передбачає встановлення заборони полювати на лося європейського (Alces alces) на всій території України строком на 25 років. «Якщо відверто, то з мораторієм ми запізнилися років на 20-30. Останні події з кривавого полювання на Чернігівщині, де постраждало ціле стадо, і взагалі збільшення таких повідомлень від громадян - стали крайнім попереджувальним сигналом, що зволікати нікуди», - наголосив міністр і додав, що за його даними, зараз за різними підрахунками популяція лосів в Україні нараховує від 2 до 6 тис. особин, тоді як в Білорусі та Польщі їх близько 30 тис.

Як зазначається, перед тим як розробити наказ, міністерство консультувалося з Інститутом зоології ім. І. І. Шмальгаузена Національної академії наук України. «Висновки про стан популяції лося були критичними і тільки офіційно підтвердили наше побоювання, що тварина зникає в Україні», - зазначив Остап Семерак.

Слід зазначити, що наприкінці січня у Міністерстві екології та природних ресурсів України провели обговорення доцільності введення заборони полювання на лося для порятунку його популяції. Екологи звернули його увагу на як мінімум двократне скорочення чисельності лосів внаслідок недостатнього контролю за їх відстрілом. За результатами обговорення було вирішено розробити нормативно-правовий акт щодо введення заборони полювання на лося протягом 25 років на території України.

Нагадаємо, в 2015 році Міністерство екології підвищило штрафи за браконьєрство. Раніше ZAXID.NET інформував, що на Київщині інспектори природоохорони затримали групу браконьєрів із вбитим козулями. Також повідомлялося, що наприкінці грудня 2016 року екологи зафіксували збільшення кількості браконьєрів, які полюють на великих тварин, зокрема, лосів. Лише за один тиждень на Чернігівщині було затримано 11 браконьєрів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук