Мистецтво закупівель
Економіка

Мистецтво закупівель

Працівниця «Львівелектротрансу» Ірина Іванишин повернулась із навчання в Римі, на яке потрапила завдяки гранту ЄБРР

Юлія Лавришин, 27 серпня 2018 659 1

У лютому керівниця групи реалізації проектів міжнародних фінансових організацій ЛКП «Львівелектротранс» Ірина Іванишин виграла грант Європейського банку реконструкції і розвитку на навчання у Римському університеті Тор Вергата. Це – шоста міжнародна магістерська програма з управління публічними закупівлями і за всю історію її існування Ірина Іванишин – друга українка, яка отримала право на навчання за цією програмою.

Нещодавно Ірина Іванишин повернулась до Львова після чотирьох місяців навчання у Римі. ZAXID.NET поспілкувався з нею, щоб дізнатись, навіщо ЄБРР надає такі гранти, чого навчають за кордоном та як після цього навчання зміняться закупівлі «Львівелектротрансу».

***

Хто така Ірина Іванишин та яка її роль у «Львівелектротрансі»?

Ірина Іванишин прийшла в ЛКП «Львівелектротранс» майже шість років тому і відтоді на підприємстві очолює групу реалізації проектів міжнародних фінансових організацій. Тобто вона керує усіма закупівлями, які підприємство здійснює коштом міжнародних фінансових організацій, таких, як Європейський банк реконструкції і розвитку та Європейський інвестиційний банк.

«Свою діяльність на підприємстві я почала із реалізації кредитного договору із ЄБРР в межах проекту «Громадський транспорт Львова». Цей договір був підписаний у 2009 році, але коли я прийшла, ще не був реалізований його жодний компонент. Мені вдалось реалізувати такі компоненти, як модернізація 19-ти тягових підстанцій, будівництво нової тягової підстанції, яка живить сихівську трамвайну лінію, провести закупівлю семи нових трамваїв і п’яти вживаних трамваїв у Ерфурті. Зараз ми закриваємо цей проект закупівлею 30-ти вживаних трамваїв у Берліні. Окрім того, у нас уже підписана угода про наміри реалізації наступного проекту з ЄБРР «Модернізація громадського транспорту Львова», в рамках якого протягом місяця буде оголошений міжнародний тендер на купівлю 50-ти нових тролейбусів. Також планується реконструкція тролейбусного і трамвайного депо, модернізація контактної мережі».

Для чого ЄБРР проводить такі гранти?

Публічні закупівлі на державному рівні займають дуже велику частку ВВП, наприклад, в Україні зараз це, за словами Ірини Іванишин, приблизно 17% ВВП. Саме тому важливо, щоб їх проводили ефективно. І якщо ту чи іншу закупівлю здійснюють за гроші ЄБРР, то саме ЄБРР зацікавлений, щоб цей кредит ефективно використали і без проблем сплатили.

«Проблеми в ефективному управлінні публічними закупівлями є не лише в Україні, а й в усьому світі. Дуже важливо отримати якісне навчання у цій сфері, бо в нас фахівців з закупівель МФО не готують. ЄБРР, даючи кредит, зацікавлений, щоб ці гроші використовували максимально ефективно. Тобто програма була створена для того, щоб підвищити компетенцію фахівців, які проводять ці закупівлі згідно Правил і Політики закупівель ЄБРР».

Сертифікат Римського університету Тор Вергата та ЄБРР, який засвідчує, що Ірина Іванишин завершила модульне навчання міжнародної магістерської програми з управління публічними закупівлями

Міжнародна магістерська програма з управління публічними закупівлями у Римському університеті Тор Вергата існує шість років. Ірина Іванишин – друга українка, якій вдалось виграти грант на це навчання. Першою була киянка, яка зараз працює в одному з автодорів.

«Фахівці ЄБРР самі відбирають кандидатуру на вступ в університет із числа людей, які у різних структурах працюють у країнах-клієнтах ЄБРР із їхніми проектами. Після цього треба пройти співбесіду і кандидат повинен відповідати всім кваліфікаційним критеріям».

Навчання в Римі

«Ця навчальна програма поєднувала різні дисципліни і спеціалістів різного профілю – економістів, юристів та інженерів. Були дуже цікаві викладачі з різних країн і не менш цікавими були студенти. Вони також були з різних країн, з різним баченням та досвідом. У нас були одногрупники з Хорватії, Сербії, Боснії та Герцеговини, Словаччини, Молдови, Казахстану, Тунісу, Лівану, Нігерії, Гамбії, Сьєра-Леоне, Ліберії, Італії, Туреччини, Албанії, Йорданії. Я була єдиною українкою серед них. Загалом в нашій групі було 19 студентів».

Група Ірини Іванишин у Римському університеті

Програма розрахована на один рік. Спочатку модульна система, яка передбачає присутність на лекціях впродовж чотирьох місяців та здачу 13-ти екзаменів. Далі дистанційне навчання, яке складається з практичного завдання, написання диплому та його захисту у березні наступного року. Тільки після цього Ірина Іванишин отримає диплом магістра з управління публічними закупівлями міжнародного зразка.

«Це – інвестиція в майбутнє, яка дозволяє порівняти, що таке міжнародне навчання й українське. Це – сучасні підходи, побудовані на дискусіях та різноманітному моделюванні. Це такі методики, які змушують людей думати, розширюють світогляд і дають можливість більш глобально оцінювати ті чи інші речі. В основному, працівники, які займаються публічними закупівлями, роблять це, так би мовити, по шаблону. Тобто їх не навчали усіх моментів, як би провести процедуру закупівлі якомога якісніше і ефективніше».

Як це вплине на закупівлі «Львівелектротрансу»?

«Коли я почала працювати на «Львівелектротрансі», мала просто мізер теоретичних знань з того, як треба працювати з кредитами ЄБРР та інших міжнародних фінансових структур. Грубо кажучи, всі ми вчились на ходу. Зараз я вже маю великий багаж теоретичних знань та практичних навичок, тобто глобальне бачення проектів, що дозволяє набагато швидше здійснювати різні процедури. Ми колись не могли швидко і самотужки прийняти будь-які рішення щодо проведення процедур, нам доводилось залучати багато експертів та консультантів. Тепер же усі складні рішення приймаються значно швидше і впевненіше. Все це прискорює процес реалізації проектів, а, отже, економить гроші, які підприємство взяло під кредитні зобов'язання».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук