Через 70 років між Хировом та Перемишлем відновлять залізничне сполучення

Польські волонтери вже почали розчищати колії від бур'янів та кущів

Волонтери з Польщі протягом 21-22 жовтня розчищали колію до кордону з Україною

Після більш як 70-річної перерви з Польщі до України може відкритися ще один залізничний маршрут протяжністю 35 км – Хирів-Добромиль-Нижанковичі-Перемишль. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook директор департаменту міжнародного співробітництва та міжнародної технічної допомоги Львівської облдержадміністрації Поліна Лі. «Відновлення залізничного сполучення Хирів-Добромиль-Нижанковичі-Перемишль дасть новий імпульс для розвитку Старосамбірщини», - каже Поліна Лі.

Як пише портал Wschodnik.pl, відновлення маршруту є ініціативою волонтерів з Польщі, які запропонували відновити залізничний рух закинутою більш як 20 років тому колією Перемишль-Мальховіце. Для цього була організована акція «I Biesczadska Siekierezada Kolejowa», у рамках якої у вересні та 21-22 жовтня добровольці розчищали закинуту колію від дерев, трави та кущів. Акція отримала широку підтримку як громадськості, так і влади – її партнерами виступили міністр внутрішніх справ і адміністрації Маріуш Блащак, Міністерство оборони, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Прикордонна варта, Державна пожежна охорона, Поліція Польщі та чимало інших установ і організацій.

Залізнична колія до та після того, як її розчистили волонтери. Фото Лукаша Кудліцкі

Крім відновлення історії, акція має і практичний аспект – відновлений залізничний маршрут Загуж-Хирів-Перемишль стане єдиною альтернативою залізничного сполучення гірських міст польських Бєщад (Устрики Долішні та Сянок) з рештою Польщі після закриття на капітальний ремонт у 2017-2020 роках залізничних ліній Ясло-Жешув та Ясло-Новий Загуж).

Схема залізничного сполучення Перемишль-Нижанковичі-Добромиль-Хирів і Хирів-Старжава-Кросценко-Устрикидольне-Загуж-Санок

Транзитний рух Загуж-Хирів-Перемишль стане можливим після відкриття контрольного пункту «Нижанковичі-Мальховіце» на українсько-польському кордоні. Міжнародний залізничний маршрут Хирів-Загуж експлуатувався до середини 2000-х років, але був припинений. Сьогодні з Львівської області їздить лише один поїзд до Польщі – зі Львова. Він складається з двох спальних вагонів, один з яких доїжджає через Краків до Варшави, а другий – до Вроцлава. Поїзд їздить один раз на день.

Лінія Перемишль-Нижанковичі-Добромиль-Хирів на мапі

За словами Романа Матиса, керівника управління інвестиційної політики Львівської обласної державної адміністрації, про відновлення прикордонного залізничного сполучення між Україною та Польщею йшлося під час наради голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцеха Бальчуна із керівництвом області та «Львівської залізниці» минулого тижня, де сторони дійшли згоди у тому, що прикордонне залізничне сполучення потрібно розвивати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук