Московські вуличні музиканти протестують проти постійних затримань

КультураК.С., 29 червня 20154990
Московські вуличні музиканти протестують проти постійних затримань
фото Facebook

28 червня 40 вуличних музикантів Москви вийшли на Старий Арбат і влаштували флешмоб проти постійних затримань своїх колег. Про це  повідомив у своєму Facebook музикант Олег Мокряков, опублікувавши фотографії акції.

«Ми заклеїли скотчем роти, музичні інструменти, апаратуру, банки для збору грошей, зв'язали руки як символ того, що нам намагаються заткнути рот. Наступного тижня ми знову прийдемо туди і проведемо серію одиночних пікетів. А потім прийдемо ще і ще і приготуємо для вас дещо серйозніше. Будемо виходити доти, поки останній гопник в погонах, останній чиновник не будуть притягнуті до відповідальності за беззаконня», - написав Мокряков.

Останнім часом в Москві відбулося кілька гучних затримань вуличних музикантів. У них конфісковували інструменти та засуджували до значних штрафів.

Зокрема, 25 травня на Старому Арбаті був затриманий Сергій Садов - голова Московської громадської організації працівників культури вуличного жанру, музикант, який грає на унікальному струнному інструменті під назвою садора, який він сам і вигадав. На нього було складено протокол за статтею 20.2.2 Кодексу про адміністративні правопорушення (організація масового одночасного перебування і (або) пересування громадян у громадських місцях, які спричинили порушення громадського порядку).

У поліції його звинуватили, що він організував «одночасне перебування громадян в громадському місці в кількості приблизно 10 осіб, при цьому грав на гітарі, створивши тим самим перешкоди руху пішоходів і доступу до об'єктів соціальної інфраструктури (магазинів)». Унікальний інструмент та звукове обладнання залишилися в ОВС (в поліції пояснюють, що це речові докази правопорушення).

Стаття 20.2.2 була включена в КпАП у червні 2012 року в рамках закону, що посилює правила проведення масових заходів, щоб узаконити боротьбу з актуальними на той момент протестними прогулянками і «Оккупай». Однак стаття сформульована так, що під неї фактично може потрапити будь-яке скупчення людей. Від її застосування нерідко страждають вуличні музиканти. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук