Московським акторам заборонили ходити на мітинги

Московським акторам заборонили ходити на мітинги

Актори одного із найвідоміших театрів Москви, театру на Таганці, отримали нову посадову інструкцію, згідно із якою вони не мають права ходити на мітинги та спілкуватися з пресою. Нова директорка театру, актриса Ірина Апексимова, затвердила нову посадову інструкцію, повідомляють «Известия».

Згідно із нею акторам заборонено ходити на мітинги. Крім того, інструкція передбачає, що артисти без погодження адміністрації не зможуть видавати книжки, спілкуватися зі ЗМІ та перевіряючими органами, а також будуть зобов'язані «лояльно ставитися до посадових осіб театру незалежно від наявності творчих та інших розбіжностей».

Також в документ, наприклад, входить пункт про те, що на артиста накладається відповідальність за «дії і бездіяльності, скоєні в процесі виконання завдань, функцій і посадових обов'язків, які завдають шкоди репутації керівника і співробітників театру».

А ще від зовнішьного вигляду акторів вимагають відповідати «високому статусу державної установи культури».

Акторська профспілка поскаржилась на цю інструкцію в прокуратуру. «Забороняти артистам без санкції керівництва театру давати інтерв'ю ЗМІ і публікувати мемуари про свою роботу в театрі саме по собі принизливо і суперечить конституційному праву на свободу творчості», - йдеться у скарзі.

Нагадаємо, що свого часу театр на Таганці, створений у 1964-му році, був одним із найреволюційніших радянських театрів. У його стінах працювали Володимир Висоцький, Леонід Філатов, Валерій Золотухін, Борис Хмельницький, Алла Демидова та інші. Його засновник Юрій Любімов мусів  у 1984-му році залишити СРСР. Він повернувся у театр в 1989-му році.

Ірину Апексимову було призначено директором у березні 2015 року. До цього вона була директором театру Романа Віктюка. Актриса відома роллю у серіалі «День народження Буржуя» тощо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук