МОЗ України розповіло охочим відвідати Олімпіаду про найпоширеніші хвороби у Бразилії

Міністерство охорони здоров’я України попередило українців, які планують відвідати Олімпійські ігри у столиці Бразилії Ріо-де-Жанейро, про можливі ризики для здоров’я. Як йдеться у повідомленні прес-служби відомства, найпоширенішими захворюваннями в Бразилії є харчові отруєння, хвороби, що передаються через укуси комах (малярія, сказ, лейшманіози, хвороба Чагаса, вірус Зіка та ін). Серед хвороб, що передаються статевим шляхом, згадуються ВІЛ-інфекція, гепатити В і С, вірус Зіка. Також небезпечне поширення в країні резистентних до протимікробних препаратів штамів деяких збудників кишкових інфекцій.

«Людина повинна перевірити зроблені у нього всі планові щеплення (поліомієліт, дифтерія, правець, коклюш, кір, паротит і т. д.). Потрібно знати, що в Бразилії існує підвищений ризик інфікування вірусним гепатитом А – це також вакцинокерована інфекція, якої можна уникнути, якщо зробити щеплення перед поїздкою, – зазначила головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності “Інфекційні хвороби” Ольга Голубовська. – Якщо планується відвідування футбольних матчів у Белу-Орізонті, Бразиліа або Манаусі, необхідно зробити щеплення проти жовтої лихоманки».

Для запобігання отруєнням у МОЗ рекомендують українцям вживати тільки бутильовану воду і термічно оброблену їжу, ретельно мити фрукти і овочі чистою водою.

Крім того, українцям рекомендують уникати контактів з котами, собаками та іншими тваринами, щоб уникнути інфікування сказом.

Нагадаємо, що Міністерство закордонних справ України відкрило в Ріо-де-Жанейро тимчасовий консульський пункт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук