МОЗ віддало ₴52 млн фірмі, яка так і не привезла ліки

ЕкономікаО.Г., 28 травня 20154681

Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі зробив сенсаційне повідомлення: ліки для ВІЛ-інфікованих в Україні не з’явились через фірму, яка зірвала поставку. Тобто вже за кілька тижнів у пацієнтів раптово зникне єдине, що тримає їх на цьому світі. Про це сьогодні, 28 травня, пишуть «Наші гроші».

Як повідомляється, у грудні 2014 року ТОВ «Вектор-фарма» виграло тендер МОЗ і відразу отримало ₴52,65 млн передплати для закупівлі індійських препаратів ламівудін/зидовудін і ефавіренц.

Представники МОЗу дозволили фірмі здійснити поставку протягом 180 днів з дня передплати.

Півроку минули, препарати вже давно виготовлені, однак в Україну їх не везуть, оскільки «Вектор» не заплатив індусам. Більше того, фірма-постачальник за словами Квіташвілі, не виходить на зв’язок з міністерством… і виробником.

Як пише видання, насправді Квіташвілі мав би знати, що 7 травня «Вектор-фарма» подала до суду позов проти МОЗу з абсолютно нахабною вимогою: збільшити вартість угоди на поставку ліків для ВІЛ-інфікованих через зростання курсу долару у порівнянні з груднем 2014 року.

 Нахабство полягає у тому, що фірма отримала тоді всю суму по передплаті і була просто зобов’язана відразу перерахувати її виробнику по тодішньому курсу. Але комерсанти з якихось причин цього не зробили  і тепер почали довгий судовий процес, який може тягнутись роками, а контракт так і не буде виконано.

Також виявилось, що «Вектор-фарма» - вже не «Вектор-фарма». Після позову до суду фірма змінила назву на «Фіоліс трейд лтд», директором тепер є Володимир Володимирович Молчанов, а новий власник – лондонська фірма «Фіоліс трейд лтд», кінцевим бенефіціаром якої вказано таку собі Інну Руденко з містечка Острог на Рівненщині.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук