«МТС Україна» купує 3G-оператора ТриМоб

Компанія «МТС Україна» досягла попередньої домовленості про покупку 3G-оператора ТриМоб в Укртелекому (належить СКМ Ріната Ахметова), повідомили топ-менеджери та представник профільної держструктури.

Угода повинна бути закрита в першій половині року, пише ЛІГА.

За словами одного зі співрозмовників, сума операції складе 3 млрд грн. «Це приблизно така сума, про яку йшлося на переговорах 2011 року», – додав він.

У доларах, очевидно, сума операції зменшилась у кілька разів. Другий співрозмовник підтверджує суму. «Вона буде в межах вартості 3G-ліцензій 2015 року (2,7-3,3 млрд грн)», – додав співрозмовник. Ще один співрозмовник дає трохи меншу оцінку угоди – приблизно $100 млн.

«Постачальники обладнання за негласною заявою з Москви вже почали оцінку вартості свопу устаткування мереж ТриМоб», — додали джерела.

За словами одного з джерел, екс-гендиректор «МТС Україна» Олег Проживальський кілька місяців тому приходив до голови Національної комісії з питань регулювання зв’язку та інформатизації Олександра Животовського і цікавився його думкою про майбутню угоду. За словами співрозмовника, Проживальський говорив про те, що в майбутньому збирається претендувати і на сам Укртелеком.

Сторони угоди поки не дають коментарів. «Статус не помінявся, розглядаємо варіанти, не виключаємо продаж», — повідомив виданню директор з корпоративних комунікацій Укртелекому Михайло Шуранов. У прес-службі МТС Україна відмовилися коментувати угоду, назвавши її чутками.

Керуючий партнер компанії Expert&Consulting Анатолій Фроленков каже, що у разі завершення операції це буде багатоходова комбінація. За його словами, вона почалася тоді, коли навесні 2015 стало відомо про продаж фіксованого бізнесу МТС компанії СКМ — Vega.

За словами Фроленкова, МТС купує ТриМоб, щоб перегнати конкурентів по покриттю мережі 3G і за величиною абонентської бази. Станом на 2014 рік, Тримоб обслуговував в межах 800 000 абонентів у всіх областях країни. У «МТС Україна» на кінець 2015 року покриття 3G-мережі було у 19 обласних центрах.

Нагадаємо, що рік тому МТС і ТриМоб домовилися про двосторонній роумінг для своїх абонентів в мережах. Абоненти МТС отримали можливість користуватися 3G ще до запуску власної мережі.

Влітку СКМ довелося вийти зі спільного проекту з турками – Астеліт (life :)). Turkcell вирішив розвивати 3G-мережу в Україні самостійно, причому під новим брендом lifecell.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук