Музей Павла Тичини претендує на звання найкращого музею Європи

КультураДарина Цвях, 16 грудня 20145420
Музей Павла Тичини претендує на звання найкращого музею Європи
фото kryla.org.ua

Європейський музейний форум оприлюднив список музеїв-претендентів на звання найкращого музея Європи у 2015-му році. Цього року за цю престижну на континенті премію змагаються 42 музеї з 21 країни, що є членами Ради Європи. Україна в цьому переліку має єдиного представника - Літературно-меморіальний музей-квартиру П.Г. Тичини у Києві.

Вручення премії "Найкращий музей Європи" вже 38-й рік поспіль проводить Європейський музейний форум. Він був заснований у 1977 році Кеннетом Гадсоном, сьогодні працює під егідою Ради Європи та має штаб-квартиру в Парижі, прозповідає Prostir. Museum.

У конкурсі Форуму беруть участь будь-які музеї з 47 країн-членів Ради Європи, які щойно завершили роботу над "осучасненням" експозиції або запропонували нові послуги та освітні програми.Титул "Найкращий музей Європи" у 2014-му році здобув стамбульський Музей невинності, - приватний музей, заснований Орханом Памуком, лауреатом Нобелівської премії з літератури у 2006 році.

Звання "Європейський музей 2013 року" був удостоєний Музей подорожей і транспорту "Ріверсайд" у шотландському Глазго.

З українських музеїв вперше на участь у конкурсі брав у 2002 році Музей однієї вулиці у Києві. Наступним  у 2012-му році був Музей ФК "Шахтар" у Донецьку.

У 2014-му році на експеримент виявилися готовими приватний Музей історії туалету та Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г. Тичини в Києві. До слова, Музей Тичини є першим державним музеєм, що бере участь у цьому конкурсі і першим музеєм, що попав до короткого списку конкурсу.Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини в Києві подав аплікацію на участь у цьому конкурсі, бо колектив вважає, що за останні 2-3 роки йому вдалося докорінним чином змінити зміст і форми музейної роботи, створити чимало новітнього музейного продукту й запропонувати відвідувачу достатню кількість цікавих креативних проектів.

До короткого списку увішли 42 музеї Європи, в тому числі - й один від України. 

Нагородження переможців відбудеться у травні 2015 року.


Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук