Скульптуру «Глорія» передали до Львівського історичного музею

Фахово законсервований оригінал скульптури «Глорія», який понад два століття був окрасою кам’яниці на пл. Ринок, 3, передали до Львівського історичного музею. Про це повідомила начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Ліля Онищенко.

Кам'яні фігури «Глорія», скульптурні групи Путті та кам'яні вази з будинку на пл. Ринок, 3 були в дуже поганому стані та потребували відновлення. Перші заходи з консервації скульптур провели відразу після їх демонтажу у 2008 році, передає прес-служба Львівської міськради.

Відповідно до фахового висновку реставраторів та експертів по каменю, було прийнято рішення, що автентичні скульптури не можуть більше зберігатися на фасаді будинку через значні пошкодження каменю, який в такому випадку й надалі руйнуватиметься. Тому на фасад скульптури повертаються у вигляді копій.

Так, 30 жовтня цього року на пл. Ринок, 3 повернули копію скульптури «Глорія». Роботи з виготовлення копії скульптури розпочалися ще наприкінці 2012 року. Автором копії скульптури є львівський скульптор Орест Дзиндра. Нову скульптуру виготовлено з полянського вапняку. Ручна робота скульптора максимально відтворює бароковий оригінал.

Усі роботи з консервації скульптури «Глорія» та виготовлення її копії здійснювали спільно представники проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» разом з управлінням охорони історичного середовища ЛМР. Спільне фінансування з українсько-німецького проекту та міського бюджету було розділено на два етапи. Загальна сума становить близько 650 тис. грн, з яких 554 тис. фінансував проект GIZ, а частка з бюджету міста становить 94 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук