МВФ оцінив дефіцит фінансування України в $4,5 млрд

Цьогоріч Національний банк і Міністерство фінансів розраховують отримати 1,9 млрд доларів від МВФ

Міжнародний валютний фонд оцінив дефіцит фінансування України в 2018-2019 роках на рівні 4,5 мільярдів доларів, що перевищує наразі виділену підтримку міжнародних партнерів. Про це повідомляється на сайті Європейської ради, передає УНІАН.

«МВФ визначив дефіцит фінансування в 4,5 мільярда доларів в 2018 і 2019 роках, що виходить за межі фінансування, виділеного дотепер міжнародними партнерами», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, за даними рейтингового агентства S&P, Україна в 2018-2021 роках має виплатити за зовнішніми державним і квазідержавним боргами 24 млрд доларів. Рейтингове агентство зазначає, що здійснити зазначені виплати уряду буде вкрай складно без підтримки з боку офіційних кредиторів.

Державний і гарантований державою борг України за 2017 рік зріс на 7,5% – до 76,3 млрд у доларовому еквіваленті, й на 11% – до 2,1 трлн – у гривневому еквіваленті, що становить близько 72% ВВП.

Обсяг виплат України за державним і гарантованим державою боргом у найближчі двадцять вісім років – у період з 2018 по 2045 рік включно – становитиме 3,045 трлн у гривневому еквіваленті. Україна розраховує цьогоріч отримати транш МВФ у розмірі 1,9 млрд дол., після чого залучити кошти на зовнішньому фінансовому ринку, а також отримати макрофінансову допомогу ЄС у розмірі 1 млрд євро.

У ЄС зазначили, що отримання Україною макрофінансової допомоги, разом із підтримкою інших міжнародних партнерів, задовольнить фінансові потреби країни на найближчі 2,5 роки.

Для продовження співпраці з МВФ Верховна Рада має ухвалити закон про створення Антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, а уряд – привести ціни на газ до імпортного паритету і забезпечити механізм їх автоматичного регулювання зі зміною цінової кон’юнктури.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук