МВФ прогнозує менше економічне зростання України, ніж Азаров

МВФ прогнозує менше економічне зростання України, ніж Азаров
фото azernews.az
МВФ

Зростання української економіки наступного року, за прогнозом Міжнародного валютного фонду, становитиме 3,5% – і це менше, ніж очікує український уряд (4,5%). Звіт МВФ оприлюднили у вівторок напередодні наради світових кредиторів у Токіо.

За оцінкою МВФ, світова економіка наступного року зросте на 3,6%. Але це за умови, якщо Конгрес США діятиме, щоб уникнути проблем через автоматичне закінчення дії податкових пільг і зменшення бюджетних видатків на початку наступного року. Водночас від урядів ЄС очікують виконання плану Європейського центрального банку з проведення реформ та тіснішої інтеграції.

Автори звіту вважають, що економічні негаразди можуть затягнутися, якщо керівники ЄС і США не будуть діяти активніше. Ризик рецесії у США наступного року оцінюють у 15 відсотків, а в зоні євро – в понад 80.

Світова економіка потерпає від слабкої фінансової системи та проблемних банків, так само як і від «загального почуття непевності» після фінансової кризи 2008 року. На цьому наголошує головний економіст МВФ Олів’є Бланшар.

Через боргову кризу у Європейському Союзі і коливання на світових ринках потерпають економіки Росії, Казахстану й України.

За прогнозом МВФ, наступного року російська економка зросте на 3,8 відсотка, українська – на 3,5. Це менше, ніж очікує офіційний Київ. За проектом державного бюджету України, який підготував уряд Азарова, ця цифра мала б становити 4,5 відсотки.

 Значення різниці у показниках прокоментувала Олександра Бетлій, провідний дослідник київського Інституту економічних досліджень і політичних консультацій:  «Різниця в один відсотковий пункт (навіть трохи більше, за прогнозом нашого Інституту зростання буде 3,3%) від урядового прогнозу є досить суттєвою. Оскільки якщо уповільниться зростання, то уряд може стикнутися з проблемою того, що не будуть виконані головні показники бюджету, зокрема йдеться про доходи».

Хоча є захищені статті бюджету, такі як зарплати і пенсії, існує загроза, що Україна не зможе наступного року належно дбати про розвиток економіки, попереджає Бетлій.

 «Велика ймовірність, що постраждають трансферти деяким підприємствам, які підтримує уряд, а також, що дуже небезпечно, постраждають капітальні видатки. Це стимул для зростання економіки в майбутньому, тобто, ми уповільнимо економічне зростання на майбутнє. А друге, це наша проблема з інфраструктурою. Якщо ми її не модернізуємо, то далі матимемо погані дороги, неефективне житлово-комунальне господарство», – зазначила Олександра Бетлій.

Щоб протистояти фінансовим бурям, МВФ закликає держави СНД, включно з Україною, проводити структурні реформи, зміцнювати банки і накопичувати фінансові «буфери», такі, як готівкові резерви. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Pavlova Maria 10 жовтня 2012, 01:20

  Ну это вам для выбора как говорится между гнидами Американцами, которым нужно сказать спасибо за то что они этот мир ведут к ебеням!!! и сказать нужно спасибо всем вот этим вот ***ам из МВФ, от которого просто у нас всё будет катится к черту в экономическом плане.
  И есть альтернатива - ЕАС и ТС, который предлагают активно в правительстве!!! И вот, вся проблема в том, что у нас в стране ну никто не хочет того чтобы были разорваны экономические связи со странами ТС, по тому что это приведет моментально к падению уровня Жизни. А наша оппозиция, включая Соню Кошкину делают не для Украины хорошо - они делают всё во зло России!!!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук