МВФ вважає, що відновлення економіки України можливе вже наприкінці 2014 року

ЕкономікаРоман Ганкевич, 11 червня 20149150

Міжнародний валютний фонд прогнозує, що українська економіка може продемонструвати поступове зростання вже наприкінці 2014 року.

Про це йдеться в доповіді МВФ по Україні, яку оприлюднено 11 червня, в середу.

"Помірне відновлення економіки має розпочатися наприкінці 2014 року. Втім, складний діловий клімат та послаблена зовнішня конкурентоспроможність можуть змінити перспективу до середньострокової", - зазначається в документі.

У Фонді підкреслили, що в Україні останнім часом спостерігалася тривала економічна рецесія, викликана слабким зовнішнім попитом та непослідовною макроекономічною політикою попереднього керівництва.

"Поєднання фіксованого валютного курсу, послабленої фіскальної політики та значних бюджетних витрат в енергетичному секторі підштовхнуло фіскальний та зовнішній дефіцит до дуже високого рівня. Поступове виснаження міжнародних резервів та інших запасів зробило економіку особливо вразливою до зовнішніх потрясінь", - вважають експерти фонду.

МВФ у своїй доповіді радить українському керівництву реалізувати ряд важливих кроків. Зокрема, забезпечити гнучкий курс гривні; підготувати впровадження цільового регулювання інфляції; збільшити стійкість фінансової системи країни до шоків; скоротити бюджетний дефіцит шляхом реформ.

Крім того, окрема увага звертається на необхідність зменшення великих витрат на енергетичний сектор шляхом підвищення цін на енергоносії з одночасним запровадженням компенсаційних програм для вразливих верств населення. МВФ також рекомендує запустити в Україні широкі структурні та управлінські реформи для поліпшення ділового клімату й підвищення стійкого зростання економіки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук