МВФ знову відклав питання виділення Україні чергового кредитного траншу

ЕкономікаАндрій Стець, 30 серпня 20163400
Українське питання відсутнє в плані роботи Ради директорів фонду до 7 вересня включно

Питання надання Україні чергового траншу фінансової допомоги від ключового кредитора країни Міжнародного валютного фонду відсутнє в плані роботи Ради директорів організації, розписаному до 7 вересня включно. Про це йдеться в матеріалах фонду, інформує УНІАН.

Згідно з опублікованою інформацією, на порядку денному – обговорення програм співробітництва з Сербією, Білоруссю, Брунеєм, Суданом, Боснією і Герцеговиною та державою Кірібаті.

Рада директорів МВФ на початку серпня перервала роботу у зв'язку з традиційними для цього часу року канікулами. З 20-х чисел серпня Рада відновила роботу, проте українське питання так і не було внесено в розклад.

Нагадаємо, голова Нацбанку України Валерія Гонтарєва наприкінці липня висловила очікування, що черговий траншу кредиту МВФ в рамках програми EFF надійде в Україну в кінці серпня 2016 року.

У травні цього року в Україні працювала місія МВФ. Сторони погодили усі питання щодо другого перегляду програми реформ, обговоривши різні аспекти монетарної, банківської, антикорупційної політики, пенсійної реформи та приватизації.

Як повідомлялося, відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,11 млрд за поточним курсом) із першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,63 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

Водночас Україна змогла отримати лише перші два транші. Частина першого в розмірі $2,7 млрд пішла уряду для підтримки держбюджету, тоді як одержувачем інших коштів традиційно став Нацбанк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук